Category Archives: Twoje Liceum

Wystawy i wernisaże o Twoim Liceum

Galeria fotografii z wernisażu wystawy TWOJE LICEUM 44, autorstwa Izabeli Lenart z 1c

Przygotowania do wernisażu wystawy TWOJE LICEUM 44 w obiektywie Izabeli Lenart z 1c

Zapraszamy na wernisaż wystawy TWOJE LICEUM 44

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 30 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach, ul. Mickiewicza 17. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza – historyczna – to lata 1939-1945 (tajne nauczanie w naszej Szkole podczas II wojny światowej oraz działalność naszych Uczniów i Absolwentów w oddziałach Armii Krajowej), a druga to niebanalne i jedyne w swoim rodzaju osiągnięcia uczniów Twojego Liceum w roku szkolnym 2016/2017 (olimpiady, konkursy, wolontariat, zawody sportowe, osiągnięcia teatralne, kwesty, turnieje, rajdy, wyprawy, medale, stypendia, nagrody i inne). Na marginesie dodajmy, że mamy się czym chwalić. Jeden z naszych uczniów, Tomasz Kisiel, jest najlepszy w Polsce, zwyciężył w LVIII Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a drugi, Piotr Leśniak, zdobył II miejsce w etapie finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Wernisaż poprowadzi nasza abiturientka JOANNA WICHER z klasy 3g.

A oto szczegółowy program:
14:00 – powitanie – mgr Agnieszka Kazanecka-Bylica, Dyrektor Biblioteki;
14:05 – rozpoczęcie wernisażu – mgr Jacek Ślósarz, Dyrektor ZSO;
14:10 – Słowo o przypowieściachks. Krzysztof Rusnak;
14:20 – omówienie wystawy – ucz. Joanna Wicher, klasa 3g;
14:30 – wystąpienia zaproszonych Gości.

twoje-liceum8

TWOJE LICEUM 2.0 – wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy TWOJE LICEUM 2.0 odbył się 3 czerwca 2016 r. w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie; szczególnie naszym Gościom i Emerytowanym Profesorom, jak również Księdzu Dobrodziejowi, Sławomirowi Kowalskiemu. Pani prof. Sylwii Faracikowej dziękujemy za pomoc, a wolontariuszom za ogrom włożonej pracy w przygotowanie i zmontowanie wystawy. Zapraszamy oczywiście do jej obejrzenia (w tym roku mamy wielu laureatów olimpiad; m.in. zdobywców złotych indeksów Politechniki Krakowskiej, diamentowych indeksów AGH czy finalistkę  XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a nawet finalistów Olimpiady Myśli św. Jana Pawła II). Wystawa będzie czynna do 22 czerwca 2016 r.

Dominik Prośniak, klasa 1b
(koordynator projektu)

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wernisażu, autorstwa Magdy Płachtówny, z klasy 1e.

Czytaj dalej

Szczegółowy program wernisażu wystawy TWOJE LICEUM 2.0

banerSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 3 czerwca (piątek) o godz. 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach, ul. Mickiewicza 17. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza – historyczna – to lata 1919-1939 (działalność harcerstwa i Kół Krajoznawczych Młodzieży Szkolnej PTKraj), a druga to niebanalne i jedyne w swoim rodzaju osiągnięcia uczniów Twojego Liceum w roku szkolnym 2015/2016 (olimpiady, konkursy, wolontariat, zawody sportowe, osiągnięcia teatralne, kwesty, turnieje, rajdy, wyprawy, medale, stypendia, nagrody i inne). Wernisaż poprowadzi nasza koleżanka JOANNA WICHER z klasy 2g.

A oto szczegółowy program:
14:00 – powitanie – mgr Teresa Nalepa, Dyrektor Biblioteki;
14:05 – rozpoczęcie wernisażu – mgr Jacek Ślósarz, Dyrektor ZSO;
14:10 – Słowo o patriotyzmieks. Sławomir Kowalski;
14:20 – omówienie wystawy – ucz. Joanna Wicher, klasa 2g;
14:30 – wystąpienia zaproszonych Gości.

bibl-miejska   twoje-liceum8

TWOJE LICEUM 2.0

banerDruga edycja cieszącego się niesamowitym powodzeniem projektu. Jego bezpośrednim zwieńczeniem jest wernisaż wystawy, który odbędzie się 3 czerwca (piątek) o godz. 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach, ul. Mickiewicza 17. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza – historyczna – to lata 1919-1939 (działalność harcerstwa i Kół Krajoznawczych Młodzieży Szkolnej PTKraj), a druga to niebanalne i jedyne w swoim rodzaju osiągnięcia uczniów Twojego Liceum w roku szkolnym 2015/2016 (olimpiady, konkursy, wolontariat, zawody sportowe, osiągnięcia teatralne, kwesty, turnieje, rajdy, wyprawy, medale, stypendia, nagrody i inne). Wernisaż poprowadzi nasza koleżanka JOANNA WICHER z klasy 2g.