Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Turniej Piłkarski

„Zapraszamy wszystkich na turniej piłkarski w naszym liceum! Jedyna okazja
do sprawdzenia swych sił na arenie międzyklasowej.
Dnia 20 maja (tj.sobota) odbędą się zmagania w najpopularniejszym
sporcie świata. Wszystkich zainteresowanych, gorąco zapraszamy. Dla
zwycięzców nagrody rzeczowe!
Wystarczy jedynie:
– zebrać zespół siedmioosobowy ( pięć osób gra, dwie osoby na
rezerwie)
– wpłacić trzy złote od osoby na wpisowe
A możecie zyskać:
– popularność
– wspaniałe nagrody
– WIECZNĄ CHWAŁĘ
Totalnie się opłaca!
Po wszelki informacje czy wgląd do regulaminu prosimy zgłosić się do
Pana Ryszarda Palińskiego lub do Krzysztofa Rapacza z 1a. Samorząd
uczniowski wszystkich zaprasza!”

Pozdrawiam, Krzysztof Rapacz

Spotkania na Pokuciu – Warsztaty Rafajłowskie 2017

Miejsce: Iwano-Frankiwśk (Stanisławów), Bystrycia (Rafajłowa) – Ukraina. Czas: 31 maja – 4 czerwca 2017 r. Projekt obejmuje spotkanie młodzieży przybyłej z Polski z harcerzami polskimi ze Lwowa oraz konferencję z udziałem prelegentów z Polski i Ukrainy. Będzie to również spotkanie badaczy polskich i ukraińskich oraz przedstawicieli tamtejszej wspólnoty polskiej, m.in. nauczycieli języka polskiego (z Iwano-Frankiwśka), dla wymiany doświadczeń w pracy naukowej i dydaktycznej. Pobyt na Pokuciu umożliwi odwiedzenie miejsc pamięci historycznej związanych z wydarzeniami I wojny światowej i odzyskaniem Niepodległości – w stulecie tej wojny. Podobnie jak w 2014 r. (fot. poniżej), złożymy wieńce od I LO w Myślenicach na zachowanej w Rafajłowej mogile plut. Andrzeja Klakurki, syna burmistrza Myślenic (fot. poniżej), jak również na polskich cmentarzach legionowych w Nadwórnej, Pasiecznej, Zielonej, Rafajłowej i na Przełęczy Legionów w Gorganach. Przekażemy także pamiątkowe paczki z Powiatu Myślenickiego dla samorządów ukraińskich i zebrane dary dla polskiej parafii w Nadwórnej. Uczniów biorących udział w projekcie prosimy o zgłoszenie się z numerem i datą ważności paszportu do prof. Dariusza Dyląga (pracownia nr 17).

Współorganizatorzy ze strony polskiej:
STOWARZYSZENIE „RES CARPATHICA”, Warszawa
FUNDACJA „POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE”, Warszawa
INSTYTUT KULTUROZNAWSTWA AKADEMII IGNATIANUM, Kraków

ze strony ukraińskiej:
CENTRUM KULTURY POLSKIEJ I DIALOGU EUROPEJSKIEGO W IWANO-FRANKIWSKU
PAŃSTWOWY UNIWERSYTET PRZYKARPACKI im. WASYLA STEFANYKA, Iwano-Frankiwsk
SILSKA RADA (WIEJSKA RADA), Bystrycia (Rafajłowa)

Patronat honorowy:
PAŃSTWOWY UNIWERSYTET PRZYKARPACKI IM. WASYLA STEFANYKA, Iwano-Frankiwsk, rektor prof. Ihor Cependa

Patronat naukowy:
Instytut Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor prof. dr hab. Ewa Paczoska

Patronat medialny:
KURIER GALICYJSKI, Iwano-Frankiwsk – Lwów, red. nacz. Mirosław Rowicki
BUNT MŁODYCH DUCHEM, Warszawa, sekr. red. Dorota Giebułtowicz

Szkolny konkurs „Mistrz Matematyki”

Szkolny konkurs „Mistrz Matematyki” odbędzie się we wtorek 25.04.2017 w godzinach  od  8:00 do 9:30 w sali numer 6. W trakcie konkursu uczniowie rozwiązują 4 zadania obejmujące materiał z poziomu rozszerzonego z matematyki, z trzech lat liceum.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenia do nauczycieli matematyki do dnia 20.04.2017.

Zespół Przedmiotowy Nauczycieli Matematyki

Zbiórka żywności dla Polaków na Ukrainie

Osoby, które chciałyby wesprzeć darem serca naszych potrzebujących rodaków mieszkających na terenie Ukrainy, proszone są o przynoszenie żywności o przedłużonym terminie ważności do małego internatu  do p. Katarzyny Sosin lub p. Edyty Profic lub składanie jej do koszy wystawionych w głównym budynku w dniu 27 IV. Mogą to być konserwy różnego typu, makarony, kasze, cukier itp.

Dla chętnych (nauczycieli lub pełnoletnich uczniów) istnieje również możliwość wyjazdu na Ukrainę w celu przekazania zebranych w Myślenicach darów, połączonego z wycieczką do Lwowa w dniach 19-21 maja 2017. Bliższe informacje u p. Katarzyny Sosin

VI Powiatowe Dyktando

11 kwietnia 2017 r. w auli naszego liceum odbyło się VI Powiatowe Dyktando.
W ortograficznych zmaganiach uczestniczyli przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu: Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach, Zespołu Szkół im. Ks J. Tischnera w Dobczycach oraz I LO. Organizatorami konkursu byli poloniści p. Agnieszka Panuś  i p. Robert Kuś. Czytaj dalej

English Challenge

5 kwietnia 2017 roku w auli I LO im.  T. Kościuszki w Myślenicach wręczono nagrody zwycięzcom II Gminnego Konkursu Języka Angielskiego English Challenge. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjów gminy Myślenice. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego I LO im T. Kościuszki, a celem konkursu promowanie najzdolniejszych gimnazjalistów. Czytaj dalej

Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych

W dniu 11 kwietnia na myślenickim Zarabiu odbyła  się Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych, w których wzięły udział zespoły z naszej szkoły. Warunki terenowe i atmosferyczne były bardzo trudne. Pomimo tych niedogodności  drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce,  a chłopców pierwsze! Tym samym nasi biegacze zakwalifikowali się do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Wśród wszystkich zawodniczek  pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły –  Izabela Luberda z 1d, a wśród chłopców trzecie miejsce Wojciech Luberda z 2d. Czytaj dalej

Startujemy z projektem TWOJE LICEUM 44

twoje-liceum8 Wszystkich uczniów chcących się zaangażować w projekt wernisażu wystawy TWOJE LICEUM 44 – od tradycji do nowoczesności, prosimy o kontakt z koordynatorem. O spotkaniach roboczych będziemy informować za pośrednictwem serwisu internetowego Szkoły.

Koordynator projektu
Weronika Kęsek, 1b

KONKURS NA NAJMILSZEGO UCZNIA NASZEGO LICEUM PODSUMOWANY!

Dnia 27.03.2017 roku na auli szkolnej odbył się drugi etap konkursu na Najmilszego Ucznia i Najmilszą Uczennicę. Była to kolejna edycja tego konkursu w naszym liceum, w którym udział wzięli: Mariola Wydra 1g, Ewa Gałka 1f, Paulina Profic 1d, Weronika Kęsek 1b, Jan Chalota 1b, Piotr Norek 1e, Basia Trybala 1e. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów : Weronika Kęsek 1b, Jan Chalota 1b, Piotr Norek 1e, Ewa Gałka 1f i Mariola Wydra 1g.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy kandydaci bardzo solidnie przygotowali się do zadań. Mogliśmy usłyszeć piosenki w językach obcych, oraz obejrzeć skecze, które przygotowali uczestnicy. W konkursie poza wykonaniem zadań przez uczestników, oceniane było również zaangażowanie klasy uczestnika.

Decyzją jury Najmilszą Uczennicą została Czytaj dalej