Kolejny etap pracy nad projektem Erasmus+ odbył się tym razem w ZSO w Myślenicach

W dniach 10.06. – 17.06.2017 gościliśmy w naszej szkole trzy grupy nauczycieli: dwie z Turcji z Izmiru oraz jedną z Niemiec z Bochum. Gospodarzami byli nauczyciele z naszej szkoły, biorący udział w projekcie, w składzie: Grażyna  Łętocha, Joanna Rychlicka, Katarzyna Sosin, Aleksandra  Podgórska oraz Anna Biela.
Tematem projektu jest: „Indywidualne wsparcie  – wyzwanie dla szkół w jednoczącej się Europie”. Tym razem mogliśmy zaprezentować różnorakie sposoby wspierania uczniów w naszej szkole. Przykładowo A. Podgórska przygotowała prezentację na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszej szkole. K.Sosin przedstawiła obecny system szkolnictwa w Polsce oraz omówiła nadchodzące zmiany dotyczące tego systemu.
Nasi goście zwiedzili oprócz naszej szkoły (ZSO, ul. Jagiellońska 8), także ZSTE im. Mikołaja Reja oraz Małopolską Szkołę Gościnności na Zarabiu.
Mieli też okazję poznać nieco nasz region uczestnicząc w wycieczkach do Wieliczki (tradycyjnie zwiedzanie kopalni soli), do Oświęcimia  (zwiedzanie KZ Auschwitz) oraz do Krakowa.
Praca nad projektem przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy projektu chętnie włączali się w dyskusje, zadawali pytania, komentowali i porównywali przedstawiane kwestie. Nawiązały się liczne znajomości  a może nawet przyjaźnie.
Następny etap pracy nad projektem odbędzie się pod koniec września (wylatujemy do Turcji do Izmiru). Będzie to faza projektu, w który zaangażowani będą uczniowie klas drugich.

Anna Biela

Zmarł ś†p Andrzej Ślósarz

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś†p
ANDRZEJA ŚLÓSARZA

pierwszego Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myślenicach, wieloletniego nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach, wybitnego pedagoga, wychowawcy wielu pokoleń myślenickiej młodzieży, organizatora licznych obozów wędrownych i wycieczek górskich, pasjonata fotografii, człowieka dobrego serca i wielkiej skromności.

Nabożeństwo Żałobne odbędzie się w kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej w Węglówce (w tzw. górnym kościele) w sobotę, 1 lipca 2017 r. o godz. 13:00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Żonie i Rodzinie Zmarłego przekazujemy tą drogą głębokie wyrazy współczucia

Dyrekcja, Grono Profesorskie, Pracownicy Administracji i Młodzież
I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach

Eksperymenty dla najmłodszych

7 czerwca w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy 2b Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach. Dzieci mogły zobaczyć doświadczenia z fizyki i chemii przeprowadzone przez Pana Dyrektora Jacka Ślósarza i Pana Zbigniewa Murzyna. Mali podopieczni pod czujnym okiem nauczycieli i uczniów klasy 2C mogli sami przeprowadzać wybrane doświadczenia. Mieli również możliwość wykorzystania projektów uczniów klasy 1a przygotowanymi w ramach konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”. Na zakończenie odbyło się spotkanie z karaluchami, pająkami i jaszczurkami, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Nasi dużo młodsi koledzy opuścili szkołę bardzo zadowoleni twierdząc, że wszystko było super. Możemy powiedzieć tylko jedno: Zapraszamy za rok.

I POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniach 5-6 czerwca 2017 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko i jego czasy” organizowany przez historyków I Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach oraz Muzeum Niepodległości. Patronat nad konkursem objęli Starosta Powiatu Myślenickiego- Józef Tomal oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice- Maciej Ostrowski.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów powiatu myślenickiego i składał się z dwóch etapów.   I etap odbył się 5 czerwca w budynku I LO i polegał na wypełnieniu testu wiedzy. Prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową jeszcze tego samego dnia, a wszystkich uczniów biorących udział w konkursie zaproszono do uczestnictwa w etapie II.

W dniu 6 czerwca odbył się etap II, czyli gra miejska na terenie Racławic i Krakowa. Uczniowie podzieleni na grupy, w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów odwiedzali miejsca związane z postacią Tadeusza Kościuszki. Ich zadaniem było dotarcie do poszczególnych punktów gry i rozwiązanie zadań konkursowych.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w dniu 9 czerwca 2017 roku w siedzibie Muzeum Niepodległości.

I miejsce zajął: Jakub Kotarba – Gimnazjum nr 1

II miejsce: Maria Żak – Gimnazjum nr 1

III miejsce: Małgorzata Żak – Gimnazjum nr J

Wyróżnienie: Wojciech Węglarz- Gimnazjum Raciechowice

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy wiedzy, a nauczycielom opiekunom dziękujemy za przygotowanie podopiecznych do konkursu.

                                                                                                                                                            Nauczyciele historii