Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

MPP03W dniu 10 maja 2014 r. w naszej szkole zostały zorganizowane XXII Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK szkół ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego. Pomysłodawcą reaktywacji Mistrzostw była pani Zuzanna Zawadzińska- nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa będąca jednocześnie instruktorem pierwszej pomocy PCK. Dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem i Grupą Ratowniczą PCK ta impreza mogła się odbyć. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły rywalizowały ze sobą udzielając pomocy poszkodowanym w scenkach pozoracyjnych przygotowanych przez GR PCK. Był też test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz BLS (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

Patronat objęło Starostwo Powiatowe oraz Wydział Promocji i Ochrony Zdrowia-zafundowali nagrody rzeczowe dla zwycięskich drużyn.

I miejsce zajął zespół naszej szkoły w składzie:

Dominika Sanowska – kapitan

Daria Kaczorowska

Iwona Hanusiak

Katarzyna Trybała

Marysia Słonina

Klaudia Hołuj- rezerwa

II miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Myślenicach

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnuch na Zarabiu

Poza konkursem rywalizowała grupa paramilitarna ZS Strzelec OSW IV pluton z Myślenic.

Swoją obecnością zaszczycił nas wicestarosta pan Tomasz Suś, pani Małgorzata Bajer – kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia oraz mgr Jacek Ślósarz jako gospodarz.

Zwycięska Drużyna będzie reprezentowała Powiat Myślenicki 24.V .2014 r. w okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Krakowie, które zostaną zorganizowane na terenie CH „Bonarka”. Wszystkim gratulujemy, a naszej drużynie życzymy powodzenia.

Zuzanna Zawadzińska