Praktyczna lekcja przyrody poza murami LO

W piątek 17.10.2014r. uczniowie klasy III J i III H wzięli udział w zajęciach lepienia z gliny. Warsztaty odbyły się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w ramach lekcji przyrody. Godzina lekcyjna miała związek z realizowanym aktualnie wątkiem „Nauka i Technologia”. Nietypowa forma edukacji pozwoliła nabyć nowe umiejętności, artystycznie się wyżyć oraz zdobyć ciekawą pamiątkę. Uczniowie wykazali się twórczą wyobraźnią tworząc fantazyjne formy z gliny: od mis, kubków, aż po abstrakcyjne, ozdobne przedmioty m.in. serca. Kolejnym etapem będzie wypełnianie kolorowym szkłem oraz wypalanie nowo powstałych dzieł. Uczniom taki rodzaj lekcji bardzo przypadł do gustu. Szczególnie interesujący był dla nich sam proces tworzenia – lepienie, krojenie, wałkowanie gliny. Mamy nadzieję na częstsze lekcje przyrody poza klasą, pozwalające nabyć praktyczną wiedzę.

Bartłomiej Pacułt