Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

416 października klasa III c pod opieką prof. G. Kucharczyk, prof. Ł. Kucharczyk i prof. E. Święch wybrała się na wycieczkę przedmiotową z biologii do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, które w tym roku obchodzi 80. urodziny.
ZOO w Krakowie jest ośrodkiem hodowlanym, w którym z powodzeniem rozmnaża się i odchowuje wiele cennych gatunków zwierząt. Należy do nich kondor wielki, gibbon białoręki, szympans, hipopotam karłowaty, antylopy addaks, bongo, eland, jeleń barasinga, pantera śnieżna, jaguar, fenek. Krakowskie ZOO brało czynny udział w programie reintrodukcji rysia, żółwia błotnego, puszczyka i konia Przewalskiego.

Podczas zwiedzania mogliśmy uczestniczyć w pokazie karmienia uchatek.
Odwiedziliśmy także Kopiec Józefa Piłsudskiego – największy z czterech istniejących do dziś krakowskich kopców, usypany na szczycie Sowińca znajdującego się w Lesie Wolskim. Na jego szczycie znajduje się granitowa płyta z wyrytym na niej krzyżem legionowym. W kopcu złożono ziemię z wszystkich pól bitewnych I wojny światowej, na których walczyli Polacy, w tym ze szczytu Krzemieniuchy.
Mimo że ZOO nie jest oczywistym celem wycieczki licealistów, wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Dzięki wizycie w Ogrodzie Zoologicznym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyliśmy egzotyczne zwierzęta o których na co dzień uczymy się w szkole.

Wszystkim polecamy taką wycieczkę
klasa 3c