WYJAZD DO BRUKSELI

Cztery uczennice naszej szkoły: Dominika Bała, Ewa Hechsman, Magda Mizera i Dominika Sanowska spędziły pierwszy tydzień listopada w dość nietypowy sposób. W nagrodę za pomoc w organizacji kwesty, na zaproszenie europosła prof. Ryszarda Legutki (dzięki rekomendacji radnego Sejmiku Wojewódzkiego Jarosława Szlachetki) dołączyły do grupy młodzieży z województwa małopolskiego biorącej udział w wyjeździe do Brukseli. Podczas zwiedzania Parlamentu Europejskiego uczestniczyły w wykładzie profesora, a przewodnik oprowadził je po budynku i sali plenarnej, a także wyjaśnił zasady funkcjonowania Parlamentu.

 Natomiast czas wolny, którego było pod dostatkiem, dziewczyny  zagospodarowały, studiując mapę i spacerując ulicami  miasta. Tak odwiedziły m.in. Grand Place, Plac Królewski, Kościół św. Jakuba, Park Brukselski, dziesiątki sklepów z czekoladą, Katedrę św. Michała i św. Guduli, słynną figurkę Mannekin Pis i Mont des Arts.

Wrażanie niezapomniane, i choć lekcje trzeba nadrobić, to jednak wyjazd był udany i utwierdził w przekonaniu, że warto pracować na rzecz innych.

Magdalena Mizera