Myśleniczan o I Wojnie Światowej opowieść

mysleniczan_18W związku z uroczystościami Odzyskania Niepodległości w setną rocznicę wybuchu Pierwszej Wojny Światowej uczniowie naszego liceum i Gimnazjum nr 1 przygotowali akademię patriotyczną w ramach akcji „Młodzież Pamięta”. Dzięki zaangażowaniu obu szkół powstał autorski scenariusz spektaklu pt. „Myśleniczan o I Wojnie Światowej opowieść”.

Widowisko zaprezentowano w sali Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu 10 listopada dla ogółu myśleniczan i 12 listopada dla wybranych klas naszej szkoły. Spektakl podzielony został na dwie części. Pierwszą z nich zagrali uczniowie naszego liceum. Była to lekcja polskiego prowadzona przez nauczyciela-żołnierza Rajmunda Bergela, w którego rolę wcielił się Bartosz Wilki z klasy 3E. Uczniów oraz uczennice obecne na lekcji zagrali: Gabriela Wojtycza, Natalia Łubińska, Paulina Rusek, Damian Róg, Jakub Kurek, Wiktor Zięba oraz Dominik Dziadek.

Drugą częścią, przygotowaną przez uczniów i uczennice Gimnazjum nr 1, była krótka inscenizacja bitwy znanej jako „Cud nad Rabą”.
Oprawę muzyczną zapewniły: grupa „Anafora” z Gimnazjum nr 1 oraz chór naszego liceum pod kierunkiem p. Magdaleny Starzec. Za całokształt odpowiedzialni byli: historyk Joanna Kazanecka oraz polonista Katarzyna Sztangret z naszego liceum, a także p. Jarosław Pietrzak, p. Zbigniew Wiącek i p. Magdalena Miętka z Gimnazjum nr 1.