85- LECIE LIGII OCHRONY PRZYRODY W MAŁOPOLSCE

W dniu 7 lutego 2015 na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się Jubileuszowa Sesja z okazji 85 – lecia Ligii Ochrony Przyrody w Małopolsce. Szkolne koło LOP było reprezentowane przez zaproszonych na tę uroczystość nauczycieli biologii i chemii: G. Kucharczyk, G. Łętocha, Z. Murzyn.
Uczestnicy sesji wysłuchali kilku bardzo interesujących referatów dotyczących problemów ochrony środowiska przedstawionych przez pracowników naukowych UR.
Z wielką przyjemnością i dumą usłyszeliśmy podczas wystąpienia pani dr A. Stokłosy – Wojtaś na temat „ Działalności szkolnych Kół LOP” o akcjach przeprowadzanych przez młodzież naszego LO : Sprzątanie Świata, czy udział w konkursie „Mój Las” i Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Zarówno w konkursie, jak i OWE nasi uczniowie zajmują rokrocznie wysokie miejsca.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich członków Szkolnego Koła LOP przy I LO w Myślenicach przekazał prezes LOP dr inż. Alfred Król.