Joanna Wicher laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach

Staż w redakcji Grupy Bauer oraz indeks wydziału dziennikarstwa na wybranej uczelni w Polsce to główne nagrody dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach.

Kokurs_wiedzy_o_mediach_3W dniach 20 – 21 marca 2015 roku w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, w którym naszą szkołę reprezentowały Joanna Wicher i Katarzyna Lis – uczennice klasy 1G. W finale uczestniczyło 144 uczestników wyłonionych w eliminacjach okręgowych.
Pierwszego dnia rozgrywek finałowych odbył się test pisemny z zakresu wiedzy o mediach, po którym wyłoniono 48 finalistów. Joanna Wicher, zdobywając maksymalną ilość punktów (ex aequo z Markiem Telerem z VIII LO im. Władysława IV z Warszawy), znalazła się na I miejscu i uzyskała tytuł laureata. W nagrodę otrzymała staż w wybranym medium Bauer Media Grup (RMF, RMF MAXXX, Interia.pl, Świat Wiedzy, Twój Styl).
W związku z tym, iż Joasia zajęła I miejsce, zakwalifikowała się do udziału w rozgrywkach dodatkowych w dniu następnym, w których brało udział tylko 11 najlepszych laureatów. Quiz z udziałem publiczności o nagrody rzeczowe ufundowane przez głównego sponsora – Sony Professional, miał bardzo emocjonujący charakter. Reprezentantka naszego LO znakomicie radziła sobie z trudnymi pytaniami i również zdobyła cenne nagrody rzeczowe.
W przerwie od zmagań konkursowych, uczestnicy spotkali się z dziennikarzem RMF FM oraz TVN24 Konradem Piaseckim, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza.
Konkurs organizowany był przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat nad Konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Myślę, że uczestnictwo w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mediach przyniosło wiele wrażeń i cennych doświadczeń dla obu uczestniczek.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Opiekun: mgr Katarzyna Bandoła