Jesteśmy Wiarygodną Szkołą!

pieczatka_cb_400

Nasze Liceum może pochwalić się CertyfikatemWiarygodna Szkoła”. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują placówki godne zaufania i stosujące odpowiednie standardy w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.

Program dedykowany jest szkołom, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej). Jest to wskaźnik opracowywany przez Instytut Badań Edukacyjnych przy współpracy z Ministerstwem Edukacji. Wskaźnik ten dotyczy porównania wyników maturalnych z egzaminami gimnazjalnymi. W ten sposób wykazuje się, jaki postęp dany uczeń wykonał w szkole. Dodatkowo pod uwagę brane jest także Kryterium Bazy oraz Bezpieczeństwa. Szkoła wykazywać musi wysokie standardy w tych obszarach. Można też zdobyć dodatkowe punkty za udział w projektach unijnych bądź jeśli szkoła prowadzi swoje autorskie projekty. Punktowana jest również ciekawa i innowacyjna baza oraz wszelkiego rodzaju działania prowadzone w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa.

Kategoria Wiarygodne Liceum jest ogólnopolskim programem, który ma na celu wyróżnić najlepsze licea oraz ułatwić potencjalnym kandydatom wybór szkoły w pełni odpowiadającej ich potrzebom, a także wyróżniającej się na rynku edukacyjnym. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych liceów w Polsce!