Ważność legitymacji szkolnej

Przypominamy, że uprawnienia do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego, kolejowego i autobusowego, poświadcza legitymacja szkolna. Ważność legitymacji potwierdzana jest pieczęcią szkoły do 30 września określonego roku. Legitymacja szkolna musi być również podpisana przez posiadacza legitymacji oraz – wg nowego wzoru – musi mieć wpisany nr PESEL posiadacza legitymacji.

Nowe druki legitymacji szkolnej będą obowiązkowo stosowane dopiero od września 2016 r. Przepis stanowi,  że na drugiej stronie legitymacji nad tekstem: „Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego”, wpisuje się odręcznie numer PESEL ucznia, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Modyfikacji dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły, a dopisek opatruje małą pieczęcią urzędową szkoły. W celu dopisania na legitymacji numeru PESEL prosimy o zgłaszanie się w Sekretariacie Szkoły.