Wolontariusze Klubu „Ośmiu” wspierają ludzi potrzebujących pomocy.

Została podsumowana akcja „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei i zasad profesjonalnej, wszechstronnej opieki hospicyjnej dla chorych w ich domach, zbieranie funduszy na jej rozwój. Członkowie naszego klubu jak co roku zbierali pieniądze dla podopiecznych Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” i Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Tym razem dzięki wielkiemu zaangażowaniu młodzieży z naszego liceum udało się zgromadzić
niebagatelną sumę 7443 zł. Prowadziliśmy akcję na terenie szkoły – „Kiermasz słodkości”, jak również kwestując w 6 Parafiach naszego regionu.
Nasza działalność nie ogranicza się tylko do naszych okolic, ale wychodzimy poza granice kraju. Przekazaliśmy Fundacji Polska Akcja Humanitarna kwotę 423,63zł. dla ofiar kataklizmu w Nepalu.
Dzięki zaangażowaniu, całorocznej systematycznej pracy dużej grupy wolontariuszy naszego klubu , oraz ofiarności całej społeczności szkolnej udało się pomóc ludziom, którym los nie oszczędził trudności i cierpienia.
Ważne jest, żeby nasza działalność zmieniła czyjeś życie na lepsze, przynosiła uśmiech i trochę radości.

Wszystkim ,którzy pracowali w tym roku szkolnym ,aby pomóc innym bardzo serdecznie dziękuję. Życzę wspaniałych, pełnych radosnych przeżyć wakacji.
Opiekun Klubu „ Ośmiu”

Bożena Serwińska