Alicja Słomka i Kacper Fus zajęli ex aequo III miejsce w XVI Turnieju Wiedzy o Górach

Alicja Słomka z klasy 1b i Kacper Fus z klasy 1a (op. prof. Izabela Rokosz-Kowalska) zajęli ex aequo III miejsce indywidualnie w XVI Turnieju Wiedzy o Górach BESKID MAŁY. Pierwsze dwa miejsca stały się udziałem uczniów z II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie (op. prof. Eliza Wojtasik, prof. Urszula Batorska i prof. Magdalena Misztalska). Drużynowo pierwsze miejsce uzyskało I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach (op. prof. Izabela Rokosz-Kowalska), drugie miejsce ex aequo II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie (op. prof. Urszula Batorska i prof. Magdalena Misztalska) i ZSTE im. M. Reja w Myślenicach (op. prof. Małgorzata Czop), a trzecie ex aequo II LO im. T. Chałubińskiego w Myślenicach (op. prof. Sławomir Maślanka) i II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie (op. prof. Eliza Wojtasik). W turnieju wzięły jeszcze udział drużyny z Technikum Turystyczno-Gastronomicznego w Myślenicach (op. prof. Janusz Kaleta). Wszystkie szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Szkolnego Koła PTT pod adresem: http://sk-myslenice.ptt.org.pl/16turniej.htm. Przewodniczącą Jury była Pani Mgr Dorota Kamińska z Punktu Konsultacji Krajoznawczej przy Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach, a w Jury – oprócz wszystkich obecnych opiekunów – zasiadali: wiceprezes PTT, Pan Nikodem Frodyma, jak również prezes Oddziału Krakowskiego PTT, Pan Inż. Michał L. Myśliwiec. Turniej odbył się 8 grudnia 2015 r. w auli szkolnej ZSO w Myślenicach. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor ZSO, prof. Jacek Ślósarz. Organizatorzy jak zwykle dbali o wysoki poziom merytoryczny turnieju. Dla uczniów chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat Beskidu Małego publikujemy pod odnośnikami test oraz pytania finałowe (grupa pierwsza, grupa druga, grupa trzecia, finał). Zachęcamy też do obejrzenia poniższej galerii. Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu z siedzibą w Krakowie oraz Bibliotece Pedagogicznej i Starostwu Powiatowemu w Myślenicach za ufundowanie nagród, a wolontariuszom Szkolnego Koła PTT za sprawne przeprowadzenie Turnieju. Zapraszamy już teraz na XVII Turniej Wiedzy o Górach, którego tematem będzie Beskid Żywiecki (szczegółowe informacje pod adresem: http://sk-myslenice.ptt.org.pl/2.htm).

Milena Macko
przewodnicząca Szkolnego Koła PTT (organizator Turnieju)