Dzień Dziecka

W środę 1 czerwca Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami naszej szkoły przygotował wiele atrakcji, aby uczcić popularny Dzień Dziecka. Jak co roku w naszym Liceum święto to połączone jest z Dniem Sportu, dlatego już o 8.15 na murawie szkolnego boiska pojawili się reprezentanci klas I i II, aby rozegrać emocjonujący pojedynek piłkarski. Po ponad 50 minutach gry, zwycięsko z tej potyczki wyszli piłkarze klas drugich, którzy wynikiem 15-7 wywalczyli mistrzowski puchar. Równolegle na sali gimnastycznej odbywał się finał kobiecego turnieju gry w siatkówkę, który wygrały reprezentantki klasy ID.  W międzyczasie na auli szkolnej odbywał się konkurs na najlepszy ubiór sportowy. W tym roku największą kreatywnością wykazała się Anna Zduń z klasy IIe, która przygotowała wielofunkcyjny strój  do uprawiania takich dyscyplin jak pływanie czy karate. Następnie na scenie zaprezentowali się uczestnicy konkursu  „Mam Talent”. Podczas tegorocznej edycji popularnego talent show większość uczestników ukazała swoje umiejętności wokalne. Jednakże największy aplauz publiczności, jak i największą liczbę głosów jury zdobył Konrad Święch z klasy IIE, który przygotował wzruszający film związany z akcją „Szlachetna Paczka”. Od godziny 10 na sali gimnastycznej trwały pokazy różnorodnych grup tanecznych, a następnie uczniowie naszego Liceum wzięli udział w zajęciach zumby, które poprowadził trener pan Marcin Jopek . W tym czasie na parkiecie małej sali gimnastycznej rozgrywał się turniej wiedzy o sporcie. W tym roku konkurs dotyczył  wiedzy o zbliżających się Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IIG – Tomasz Sabała i Katarzyna Lis. Ostatnią, a zarazem zdecydowanie najbardziej emocjonującą rozgrywką było międzyklasowe przeciąganie liny. W tej konkurencji zwyciężyli również reprezentanci klasy IIG, którzy dzięki ogromnej sile, a także zespołowej pracy pokonali pozostałe drużyny. Oprócz tego w salach naszej szkoły odbywał się również turniej w FIFĘ 16, z której zwycięsko wyszli uczniowie klasy IC, a w plastycznej konkurencji na najlepszą pracę dotyczącą ulubionej dyscypliny sportowej, okazała się Magdalena Górka z I E. Równolegle trwał również konkurs fotograficzny, który polegał na uwiecznieniu tegorocznego dnia dziecka telefonem komórkowym. Tutaj zwyciężczynią została Katarzyna Mońko z klasy IIC. Podsumowanie wszystkich konkurencji, a także wręczenie nagród odbyło się na Auli Szkolnej, gdzie pani wicedyrektor mgr Agnieszka Proszek pogratulowała wszystkim zwycięzcom, a uczniom złożyła życzenia z okazji ich święta.

Katarzyna Lis, Tomasz Kisiel