Aleksandra Jończyk 2A (nr 3 na liście wyborczej)

1Nazywam się Aleksandra Jończyk, jestem z 2A i w tym roku szkolnym kandyduję na stanowisko przewodniczącego naszego liceum. Mam kilka pomysłów, alby w szkole wszystkim żyło się jeszcze lepiej.  Powinniśmy zachęcać uczniów naszego liceum do aktywnego spędzania czasu, brania udziału w przeróżnych wydarzeniach; powinni wiedzieć, że mogą się rozwijać i cieszyć z sukcesów.

1.DZIEŃ TURYSTYKI PIESZEJ.
Przykładowo – w „dzień wagarowicza”, aby zachęcić uczniów do przybycia w licznym gronie do szkoły, moja propozycją jest wybranie przez każdą klasę miejsca, w które się uda, żeby spędzić z sobą czas, poznać się jeszcze lepiej i miło spędzić ten czas.

2.MIEJSCE WYPOCZYNKU
Moją kolejną propozycją jest stworzenie miejsca, gdzie uczniowie będą mogli udać się w czasie przerw czy okienka zamiast na przysłowiowy „kwadrat”. Myślę, że jesteśmy wstanie utworzyć w szkole coś w rodzaju kawiarenki czy mini bufetu, w którym uczniowie, a także nauczyciele będą mogli zjeść coś ciepłego  i napić się kawy czy herbaty za niewielką kwotę.

3.KLUB DYSKUSYJNY
Myślę, że będzie to dobry pomysł nie tylko dla humanistów, ale dla każdego, kto chciałby zabrać głos w wielu sprawach, które dotyczą problemów życia codziennego i kwestii, które związane są  ze spornymi kwestiami. Owe przedsięwzięcie byłoby pod opieką nauczyciela.

4.NOC FILMOWA
Odbywałaby się raz na dwa miesiące – byłby to maraton filmowy z określonego gatunku ( na każdym spotkaniu inny rodzaj).

5.BLIŻSZE POZNANIE KULTURY
Wyjazdy do teatru czy muzeów rozwinęłyby w uczniach chęć poznawania kultury i pogłębiania wiedzy dotyczącej tego wymiaru życia.

Przedstawiam tylko kilka wybranych pomysłów. Mam nadzieję, że się spodobały!
Dziękuję, Aleksandra Jończyk