Kolejny etap pracy nad projektem Erasmus+ odbył się tym razem w ZSO w Myślenicach

W dniach 10.06. – 17.06.2017 gościliśmy w naszej szkole trzy grupy nauczycieli: dwie z Turcji z Izmiru oraz jedną z Niemiec z Bochum. Gospodarzami byli nauczyciele z naszej szkoły, biorący udział w projekcie, w składzie: Grażyna  Łętocha, Joanna Rychlicka, Katarzyna Sosin, Aleksandra  Podgórska oraz Anna Biela.
Tematem projektu jest: „Indywidualne wsparcie  – wyzwanie dla szkół w jednoczącej się Europie”. Tym razem mogliśmy zaprezentować różnorakie sposoby wspierania uczniów w naszej szkole. Przykładowo A. Podgórska przygotowała prezentację na temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszej szkole. K.Sosin przedstawiła obecny system szkolnictwa w Polsce oraz omówiła nadchodzące zmiany dotyczące tego systemu.
Nasi goście zwiedzili oprócz naszej szkoły (ZSO, ul. Jagiellońska 8), także ZSTE im. Mikołaja Reja oraz Małopolską Szkołę Gościnności na Zarabiu.
Mieli też okazję poznać nieco nasz region uczestnicząc w wycieczkach do Wieliczki (tradycyjnie zwiedzanie kopalni soli), do Oświęcimia  (zwiedzanie KZ Auschwitz) oraz do Krakowa.
Praca nad projektem przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy projektu chętnie włączali się w dyskusje, zadawali pytania, komentowali i porównywali przedstawiane kwestie. Nawiązały się liczne znajomości  a może nawet przyjaźnie.
Następny etap pracy nad projektem odbędzie się pod koniec września (wylatujemy do Turcji do Izmiru). Będzie to faza projektu, w który zaangażowani będą uczniowie klas drugich.

Anna Biela