Wydarzenia sportowe

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim nowy kalendarz imprez i zawodów sportowych. Nasza szkoła  wyróżnia się  pod względem dużej ilości uczniów, którzy biorą  udział w zawodach sportowych. W dniu 03.10.2017r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców.

Sztafeta dziewcząt w składzie: ( opiekun Łukasz Kucharczyk)

 1. Joanna Jawańska kl. I A
 2. Aleksandra Kus kl. I A
 3. Karolina Łuczak kl. I A
 4. Joanna Proszek kl. I A
 5. Natalia Urbańska kl. I A
 6. Kinga Sikora kl. I B
 7. Joanna Płonka kl. I C
 8. Małgorzata Włoch kl. I B
 9. Anna Cebula kl. II B
 10. Magdalena Płachta kl. III D
 11. Małgorzata Włoch kl. III D

zdobyła II miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich.

Sztafeta chłopców biegła w składzie:   ( opiekun Ryszard Paliński)

 1. Adam Malisz kl. I A
 2. Piotr Rusek kl. I A
 3. Szymon Szewczyk kl. II A
 4. Krzysztof Kasprzyk kl. II B
 5. Wiktor Kiebzak kl. II B
 6. Jakub Stasiak kl. II D
 7. Karol Rak kl. II F
 8. Waldemar Luberda kl. II A
 9. Ryszard Libucha kl. III C
 10. Filip Błaszczyk kl. III D
 11. Grzegorz Hanusiak kl. III D

zdobyła III miejsce .

Dziewczęta po zdobyciu II miejsca  pojechały w dniu 11.10.2017( opiekun Łukasz Kucharczyk) na zawody wojewódzkie  do Nowego Targu. Pomimo bardzo trudnych warunków terenowych i przy fatalnej pogodzie zdobyły 20 miejsce na 27 sklasyfikowanych sztafet.  Należy  w tym miejscu nadmienić, iż inne szkoły, które brały udział w sztafecie, posiadają sekcje biegowe i są w zaawansowanym rytmie treningowo-wyczynowym.

Kolejne zawody odbyły się w dniu 16.10 2017 r. i jak co roku był to bieg terenowy im. Tadeusza Stoszka na dystansie około 2 km. Zawody organizowane są  przez  LZS. Miło nam poinformować , że nasi uczniowie zdominowali te zawody.  Kategoria dziewcząt: ( opiekun Elżbieta Świech)

 1. Izabela Luberda kl. II H I m
 2. Anastazja Veres kl. I D II m
 3. Zuzanna Świerczyńska kl. I B III m
 4. Emilia Siłuszyk kl.III B V m
 5. Gabriela Kurowska III C      VI m
 6. Karolina Łuczak kl. I A           VII m
 7. Magdalena Płachta kl. III D VIII m
 8. Joanna Jawańska I A            IX m

 

Kategoria chłopców: ( opiekun Agnieszka Ruman)

 1. Filip Błaszczyk kl. III D Im
 2. Wojciech Luberda III D     II m
 3. Adam Malisz I C                  III m
 4. Karol Rak II H                     V m
 5. Mikołaj Stąsiek kl. I C VI m
 6. Piotr Rusek kl. I C VII m
 7. Grzegorz Hanusiak III D       IX m

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, pozostali uczestnicy – drobne upominki.

Kolejne zawody to Powiatowa Licealiada Szachowa , która odbyła się w dniu 20.10.2017 r. w prywatnej  szkole Państwa Osińskich. Naszą szkołę reprezentowali oczywiście nasz mistrz Szymon Gumularz kl. I D, Filip Kudas kl. III D, Alicja Kiszka kl. I B, Mateusz Brożyna kl. I A   ( opiekun Agnieszka Ruman)

Drużyna zdobyła I miejsce  i awansowała do zawodów wojewódzkich w listopadzie.

 

Na zakończenie chciałbym wszystkim uczniom , którzy brali udział w zawodach pogratulować        i życzyć dalszych sukcesów. Będziemy na bieżąco  informować  naszą społeczność uczniowską o kolejnych  sukcesach  naszych sportowców.

 Ryszard Paliński