Ojczyzna, to trzy wielkie rzeczy

wspólne: wspólna mowa,

wspólna ziemia i wspólna pamięć.

10 listopada 2017 roku w sali kinowej MOKiSu odbył się spektakl „Patriotyzm wczoraj i dziś” z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z   oddziałami gimnazjalnymi oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

W spektaklu wzięli udział: Karol Kiszka 2g, Mentel Mikołaj 1e, Dominik Woźniak 2d Jan Polewka 2b, Ingarden Julia 1b,Agnieszka Lemaniak , Milena Polewka Anita Motyka ,Wiktoria Prokocka, Aneta Domarecka oddziały gimnazjalne, Ania Woźnica Szkoła Podstawowa nr 2, Kasia Firek 2a, Weronika Kęsek, Gabriela Cienkosz, Jan Polewka, Jan Chalota, Julia Szczepanik, Małgorzata Kossakowska 2b oraz Chór I LO prowadzony przez Panią  Magdalenę Starzec.

 Scenariusz napisały  i widowisko wyreżyserowały:  Joanna Kazanecka, Elżbieta Matlak-Tryka i Magdalena Miętka.

99 rocznica tego niezwykle ważnego dla historii polskiego narodu wydarzenia, stała się pretekstem do głębszej zadumy nad meandrami losu polskiego narodu. Widzowie, młodzież nie tylko I Liceum Ogólnokształcącego, ale i Szkoły Podstawowej nr 2, oddziałów gimnazjalnych miała okazję, by znaleźć odpowiedzi na pytania: na czym polega współczesny patriotyzm, jak można pokazać, że miłość do ojczyzny nie jest tylko i wyłącznie słowną deklaracją.

Występujący dziękują wszystkim tym, którzy zechcieli razem z nimi upamiętnić to wydarzenie.