Sesja ekologiczna 2014

sesja biol-chem 2014Po raz czternasty odbyła się w naszej szkole sesja ekologiczna. Organizatorami byli uczniowie drugich klas o profilu biologiczno-chemicznym oraz uczący ich wiodących przedmiotów nauczyciele. Młodzież już jesienią rozpoczęła pracę nad projektem, a sesja naukowa miała służyć zaprezentowaniu jej wyników. Projekt dotyczył  <Ustawy śmieciowej>, z którą od lipca ubiegłego roku przyszło się zmierzyć wszystkim Polakom. Uczniowie 2c i 2d udali się z pytaniami do Urzędów Gmin naszego powiatu, Zakładu Utylizacji Odpadów a także przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców. Efekty projektu opracowali i zaprezentowali 31 stycznia 2014 r. na auli szkolnej w obecności zaproszonych gości a także sporej grupy gimnazjalistów. Więcej – w najnowszym numerze „IgLO”.

Małgorzata Twardowska