Dzień Otwarty już za nami…

12 marca w naszym liceum, podobnie jak w innych szkołach ponadgimnazjalnych, został zorganizowany Dzień Otwarty. Przygotowania do przyjęcia zainteresowanych szkołą gimnazjalistów trwały niemalże do ostatniej chwili. Już na kilka dni przed planowaną wizytą przyszłorocznych pierwszoklasistów, korytarze wypełniły się plakatami wykonanymi przez naszych uczniów. Chwytliwe teksty i nietypowe formy ich wykonania miały za zadanie przekonać niezdecydowanych do wyboru I LO im. T. Kościuszki. Za zorganizowanie tegorocznych Dni Otwartych odpowiedzialna była dr Anna Baran oraz uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami.

Od rana dało się poczuć atmosferę ogólnego napięcia i oczekiwania. Pierwsi zainteresowani pojawili się już kilka minut przed ósmą. W auli przekazane zostały szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji i siatek godzin w poszczególnych profilach. Następnie oprowadzający kierowali poszczególne grupy do klas, gdzie drugoklasiści prezentowali zalety danego profilu (matematyczno-fizycznego, biologiczno-chemicznego, matematyczno-geograficznego lub humanistycznego). Nie zabrakło licznych filmików, doświadczeń, quizów i konkursów.

W tym roku odwiedziło nas łącznie 859 gimnazjalistów. Były to zarówno zorganizowane grupy, jak i indywidualne osoby. Oprócz uczniów z powiatu myślenickiego, pojawili się także trzecioklasiści z Mszany Dolnej, Kasinki Małej, Łętowni i Gdowa. Większość gimnazjalistów sprawiało wrażenie zaciekawionych naszym liceum, o czym świadczyły zadawane przez nich pytania. Mamy nadzieję, że udało nam się pozyskać kandydatów do naszej szkoły i z większością z nich spotkamy się we wrześniu.