Otrzymaliśmy podziękowania za „Szlachetną Paczkę”

W związku z organizowaną przez Klub „Ośmiu” „Szlachetną Paczką” wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali serdeczne podziękowania za udział w akcji od rodzin i wolontariuszy Fundacji Wiosna – organizatora akcji.

Już dziesiąty raz społeczność naszej szkoły zaangażowała się w „Szlachetną Paczkę”. Obdarowane zostały cztery rodziny z okolic Myślenic. Pomimo bardzo różnorodnych potrzeb rodzin, nasi uczniowie podołali wyzwaniu i spełnili je wszystkie! Niestety w tym roku nie mieliśmy okazji podarować paczek osobiście, jednakże wolontariusze Fundacji Wiosna wyrazili swoje zaskoczenie rozmachem z jakim udało się nam przygotować paczki. Właśnie dla takich chwil warto zaangażować się w taką akcję i zostać wolontariuszem!

„Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.”

My również w imieniu Klubu serdecznie dziękujemy wszystkim klasom oraz rodzinom naszych uczniów za pełne zaangażowanie, masę pracy i trud włożony w to wspaniałe przedsięwzięcie. Bez was na pewno nie dalibyśmy rady. Dziękujemy! : )

opiekun Klubu „Ośmiu”
Bożena Serwińska
wraz z wolontariuszami

Akcja „Szlachetna Paczka” organizowana w naszej szkole przez wolontariuszy Klubu „Ośmiu” – trwa!!!

Jeśli masz w domu, a nie potrzebujesz – przekaż potrzebującym za pośrednictwem naszych wolontariuszy.

  • Buty zimowe sportowe lub kozaki damskie rozm. 38
  • Obuwie męskie typ. trapery rozm. 41
  • Obuwie damskie typ. kozaki rozm.38
  • Kurtka zimowa męska rozm. L (165)
  • Kurtka zimowa męska rozm. M (160)
  • Kurtka zimowa męska rozm. L (176)

Kontakt: Dominika Bała 3g


  • Obuwie zimowe męskie rozm. 45
  • Obuwie zimowe męskie rozm. 44
  • Plecak szkolny

Kontakt: Natalia Bochnia 2e

Jak możesz pomóż innym

Pierwsza Pomoc w przedszkolu

1We wtorek 25 października br. wolontariusze Klubu „Ośmiu” wraz z opiekunką wolontariatu p. Bożeną Serwińską udali się do Przedszkola Samorządowego nr 7 by przeprowadzić tam szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci.
Na początku opowiedzieliśmy dzieciom co to jest pierwsza pomoc. Następnie zaprezentowaliśmy na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową, po czym każde dziecko mogło samo spróbować przeprowadzić RKO na fantomie. Ćwiczyliśmy z dziećmi wybieranie numerów alarmowych. W nauce pomocne były kolorowanki z tymi numerami. Pokazaliśmy również dzieciom jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej bocznej i jak prawidłowo zaopatrywać rany. Dzieci chętnie angażowały się i chciały jak najlepiej wykonać wyznaczone im zadania. Na koniec przygotowaliśmy quiz o pierwszej pomocy, a za każdą poprawną odpowiedź dzieci były nagradzane.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przeprowadzić taką akcję w przedszkolu, dzieląc się naszą wiedzą z dziećmi.

Wolontariusze Klubu „Ośmiu”

Czytaj dalej Pierwsza Pomoc w przedszkolu

„SZLACHETNA PACZKA”

Przedstawiciele klas biorących udział w akcji Klubu „Ośmiu” „SZLACHETNA PACZKA” proszeni są o stawienie się na zebranie organizacyjne w czwartek tj. 27.11.2014 na dużej przerwie w małej sali gimnastycznej. Każda klasa otrzyma opis rodziny oraz informacje o potrzebnych jej produktach.

Organizator
Klub ”Ośmiu’’
Opiekun Bożena Serwińska

„Szlachetna Paczka”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, członkowie Klubu „Ośmiu” organizują akcję „Szlachetna Paczka” mającą na celu pomoc rodzinom naszego miasta i okolicy, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Jest to okres radości i prezentów.

Weź udział w przygotowaniu prezentu pod choinkę dla tych rodzin!

Przewodniczących klas lub ich przedstawicieli zapraszamy na spotkania organizacyjne, które odbędą się:
18.11.2014, mała sala gimnastyczna, godzina 10.35
19.11.2014, mała sala gimnastyczna, godzina 10.35


Organizator
Klub ”Ośmiu’’
Opiekun Bożena Serwińska

Ruszyła „Szlachetna Paczka”!

W dniu 13 listopada 2014r. odbyły się w naszej szkole zebrania z rodzicami klas pierwszych i drugich, a wraz z nimi tradycyjny Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych, zorganizowany przez członków szkolnego „Klubu Ośmiu”. Wolontariusze wykazali się niesamowitą kreatywnością w przygotowaniu tej akcji. Wykonali rozmaite ozdoby świąteczne, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się papierowe renifery, szydełkowe gwiazdki, aniołki z masy solnej, cekinowe bombki oraz własnoręcznie wykonane świeczki.

Dzięki hojności rodziców, a także nauczycieli naszego liceum, zebrana została kwota 1074zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych produktów dla rodzin objętych akcją „Szlachetna paczka”.

Kolejny kiermasz odbędzie się 10 grudnia, gdy na spotkania z wychowawcami przybędą rodzice tegorocznych maturzystów.

 

XI Powiatowy Bieg Przełajowy im. T. Stoszka

W dniu 17 października, na stadionie KS Orzeł po raz jedenasty spotkała się młodzież, aby rywalizować w Powiatowych Biegach Przełajowych im. T. Stoszka. Organizatorem zawodów był MOS oraz Zrzeszenie LZS w Myślenicach. Pomimo trudnych warunków panujących na trasie, nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęliśmy pierwsze trzy miejsca.
Czytaj dalej XI Powiatowy Bieg Przełajowy im. T. Stoszka