BohaterON – zachęcam do udziału !

Po raz kolejny nasza szkoła przystępuje do projektu BohaterON tym razem w innej zmienionej formule. BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON –włącz historię !

Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W 2022 roku tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpią wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl – nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Proszę o dokonywanie wpisów do października. Nauczyciele chętni do udziału w projekcie znajdą materiały do zajęć na https://bohateron.pl/edukacja/materiały-do-zajec/. W ramach projektu można przeprowadzić lekcję historii.

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału !

Opiekun Wolontariatu Szkolnego.

Edyta Profic.

Komunikat Powiatu Myślenickiego

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwo Powiatowego w Myślenicach informuje, że dla kandydatów którzy nie dostali się do żadnej ze szkół przewiduje się możliwość otwarcia dodatkowych oddziałów Liceum Ogólnokształcącego w:

🟢 Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, Liceum Ogólnokształcące z rozszerzeniem: matematyka, biologia, język angielski,

🟢 Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Liceum Ogólnokształcące z rozszerzeniem: biologia, geografia lub chemia, język angielski.

Warunkiem otwarcia w/w oddziałów jest złożenie podania o przyjęcie do wybranej szkoły, przez minimum 28 uczniów (do każdej ze szkół).

🟢 Dodatkowo informujemy, że w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

w Sułkowicach zostały jeszcze wolne miejsca w następujących oddziałach:

➡️Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

➡️Technik Mechatronik

➡️Technik Mechanik CNC

➡️Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

➡️Branżowa Szkoła I Stopnia wielozawodowa

Podsumowanie turniejów i zawodów strzeleckich w roku szkolnym 2021/22

Przez cały rok szkolny nawet pomimo szalejącej pandemii COVID -19 miały miejsce treningi oraz turnieje i zawody strzeleckie na strzelnicy sportowej na Zarabiu.

Młodzież chętnie uczestniczyła w tego typu zajęciach szczególnie z klas pierwszych   i drugich.  Ostatecznym celem zajęć  był udział w turniejach i sprawdzenie się w rywalizacji międzyszkolnej  zespołowo i indywidualnie.

Zawodnicy naszego liceum popisywali się „sokolim okiem” i w każdym z turniejów zajmowali miejsca na podium zarówno w rywalizacji zespołowej i indywidualnej.

Czytaj dalej „Podsumowanie turniejów i zawodów strzeleckich w roku szkolnym 2021/22”

Matematyczne Łamigłówki

Drugiego grudnia 2021r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Tarnowskiego Turnieju Matematycznego. Konkurs składał się z 5 zadań, do rozwiązania których przystąpiło trzech uczniów z naszej szkoły. Najwyższy wynik uzyskał Radosław Kulpa z klasy 2A. Zapewniło mu to udział w finale tego turnieju. Finał odbył się 8 lutego 2022r. i Radek uzyskał tytuł finalisty Tarnowskiego Turnieju Matematycznego.

Radosław Kulpa wziął w Ogólnopolskim Konkursie INTERNETOWA LIGA ŁAMIGŁÓWKOWA w kategorii:  szkoła ponadpodstawowa organizowanym prze Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM. Przez kolejnych 25 sobót, na przełomie 2021/2022 Radek rozwiązywał na platformie Moodle zadania- łamigłówki. Umożliwiło mu to uzyskanie progu punktowego kwalifikującego go do etapu finałowego. Etap ten odbył się 13 czerwca w Białymstoku. Radek został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Internetowa Liga Łamigłówkowa.

Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Kucharczyk