KONKURS NA NAJMILSZEGO UCZNIA NASZEGO LICEUM PODSUMOWANY!

Dnia 27.03.2017 roku na auli szkolnej odbył się drugi etap konkursu na Najmilszego Ucznia i Najmilszą Uczennicę. Była to kolejna edycja tego konkursu w naszym liceum, w którym udział wzięli: Mariola Wydra 1g, Ewa Gałka 1f, Paulina Profic 1d, Weronika Kęsek 1b, Jan Chalota 1b, Piotr Norek 1e, Basia Trybala 1e. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów : Weronika Kęsek 1b, Jan Chalota 1b, Piotr Norek 1e, Ewa Gałka 1f i Mariola Wydra 1g.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy kandydaci bardzo solidnie przygotowali się do zadań. Mogliśmy usłyszeć piosenki w językach obcych, oraz obejrzeć skecze, które przygotowali uczestnicy. W konkursie poza wykonaniem zadań przez uczestników, oceniane było również zaangażowanie klasy uczestnika.

Decyzją jury Najmilszą Uczennicą została Czytaj dalej KONKURS NA NAJMILSZEGO UCZNIA NASZEGO LICEUM PODSUMOWANY!

PIERWSZY W TEOLOGII – OGROMNY SUKCES UCZNIA NASZEGO LICEUM!

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Piotr Leśniak zdobył II miejsce w etapie finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej oraz uzyskał tytuł laureata.

Piotr pokonał prawie 16 tysięcy uczestników na wszystkich szczeblach konkursowych i okazał się bezkonkurencyjny w etapie ustnym olimpiady. Dosłownie o włos otarł się o pierwsze miejsce na podium! Dzięki wygranej Piotr zdobył indeksy m.in. na KUL, UW, czy UKSW oraz wygrał wycieczkę do Fatimy. Warto zaznaczyć, że to już trzeci laureat w klasie 3G!

Bardzo serdecznie gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: s. mgr Lucyna Semik

NASZ UCZEŃ NAJLEPSZY W POLSCE!

TOMASZ KISIEL

ZOSTAŁ ZWYCIĘZCĄ

LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W dniach 18-19 marca 2017 r. odbył się etap centralny LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentował TOMASZ KISIEL, który w finale okazał się najlepszy i stanął na najwyższym stopniu podium ogólnopolskiej Olimpiady. GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!
Więcej informacji o sukcesie Tomasza już wkrótce na naszej stronie internetowej.
Beata Strzelec

Najmilsi I LO

W dniu 20 marca 2017r. w naszej szkole odbędzie się konkurs na najmilszego ucznia i najmilszą uczennicę naszego LO. Konkurs podzielony jest na dwa etapy.  Pierwszy etap odbędzie się 20.03, a drugi 24.03. Każda klasa pierwsza i druga ma obowiązek zgłosić  do 17 marca do przewodniczącej SU Aleksandry Jończyk maksymalnie jednego ucznia i jedną uczennicę. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj. Zachęcamy do udziału.

Aleksandra Jończyk, SU

 

KONCERT WALENTYNKOWY

Dnia 16.02.2017r. w naszym liceum odbył się koncert z okazji święta wszystkich zakochanych. Wzięli w nim udział uczniowie z różnych klas prezentując swoje umiejętności muzyczne, m.in.:

  • Edyta Sikora z klasy 2e z utworami : „Stand by me”, „Chcę tu zostać”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Mamma mia (He’s Italiano)”
  • Katarzyna Firek z klasy 1a z utworami : „Someone that loves you”, „True colors”
  • Julia Goławiecka z klasy 1h z utworem : „Someone that loves you”
  • Aleksandra Zięba z klasy 1g z utworem : „Can’t help falling love”
  • Klasa 2c z utworami : „Rolnik”, „Przez Twe oczy zielone”.

Koncert poprowadzili Sławomir Jania oraz Karol Liszka z klas 2g i 2a. Czytaj dalej KONCERT WALENTYNKOWY

DRODZY UCZNIOWIE LO!

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza na Koncert Walentynkowy, który odbędzie się 16.02.2017 na lekcji  7 i 8 w auli szkolnej.

W Koncercie wezmą udział uczniowie naszej szkoły, a na widowni zasiądą następujące klasy wraz z nauczycielami:

1b, 1g, 2f, 2g, 3b

Pozdrawiamy, SU

DRODZY UCZNIOWIE LO!

 

W związku ze zbliżającym się dniem św. Walentego uruchamiamy Pocztę Walentynkową. Do wtorku tj. 14 luty do godziny 10:35 można przynosić kartki walentynkowe. Kartki powinny być w kopertach, na której należy umieścić imię i nazwisko oraz klasę ucznia, któremu chcecie wysłać walentynkę.

Pudełko na walentynki znajduje się w bibliotece szkolnej :>

 

Pozdrawiamy, SU

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI PRAGNIE ZŁOŻYĆ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA NOWOROCZNE, ABY NADCHODZĄCY NOWY ROK BYŁ PEŁEN SUKCESÓW. MAMY NADZIEJE, ŻE ŚWIĘTA SPĘDZILIŚCIE W CIEPŁEJ I RODZINNEJ ATMOSFERZE!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

SU

 

Kolejny sukces Konrada! Uczeń naszej szkoły z kamerą w Chinach!

Miesiąc temu miałem okazję towarzyszyć chłopakom z ekipy AveBmx podczas ich kolejnego tripa, tym razem kierunkiem były Chiny. 10 dni jakie spędziłem w Chinach łapiąc kadry dla chłopaków, były dla mnie niesamowicie spędzonym czasem i kolejnym doświadczeniem. Był to zarówno mój pierwszy tak daleki trip jak i pierwszy w towarzystwie ekipy Ave. Do dziś nie dochodzi do mnie fakt, że mogłem zobaczyć to wszystko, poznać w jakiejś części totalnie inny świat, który zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i rzecz jasna poznać niesamowitych ludzi. Dziękuje wszystkim, dzięki którym mogłem wykorzystać tę szansę. Poniżej efekt tego co udało mi się wyrzeźbić ze kadrów złapanych podczas pobytu w Chinach. Zapraszam!