II POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 14.05 2918 roku roku odbył się finał II Powiatowego Konkursu Historycznego organizowanego przez historyków I Liceum Ogólnokształcącego. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Myślenickiego- Józef Tomal. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Sto lat Niepodległej”. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych szkół powiatu myślenickiego i składał się z dwóch etapów.  Czytaj dalej II POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

Chór szkolny – warsztaty

W dniach 13 i 14 maja, nasz szkolny chór brał udział w Małopolskich Warsztatach Chóralnych organizowanych przez Akademię Muzyczną i MDK „Korczak” w Krakowie. Podczas warsztatów przygotowywaliśmy się do występu wraz orkiestrą symfoniczną i solistami wokalistami  w spektaklu ” Kopcuszek” w Teatrze Ludowym. Wielu wspaniałych wrażeń i wzruszeń dostarczył nam występ w tak znamienitym gronie, czuliśmy się jak prawdziwi artyści musicalowi. Czytaj dalej Chór szkolny – warsztaty

KONKURS

W XXXI edycji ogólnopolskiego konkursu Mój Las w regionie małopolskim najwyższą lokatę w IV kategorii wiekowej uzyskała uczennica naszego LO- Małgorzata Mizera z kl. 2G.

Małgosia pisała pracę na temat: „Ochrona różnorodności  biologicznej w lasach”- i uzyskała  I miejsce. Członek komisji konkursowej dr Alfred Król wręczając jej nagrodę stwierdził, że udało jej się połączyć przyrodnicze zainteresowania z humanistycznym polotem. Oprócz nagrody książkowej, w ramach tego konkursu fundowana jest wycieczka plenerowa połączona z edukacją leśną i sadzeniem drzew. Gosia posadziła swojego buka w Nadleśnictwie Miechów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Twardowska

„ Bal u Podkomorzych”

Uczniowie naszego liceum, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz klas gimnazjalnych kolejny raz zaangażowali się w projekt ,,Młodzież Pamięta”, w ramach którego wystąpili na scenie w Myślenickim Domu Kultury, gdzie zaprezentowali spektakl pt:,, Bal u Podkomorzych”.

Tegoroczną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja świętowaliśmy uczestnicząc w balu szlacheckim, gdzie gośćmi była młodzież z I LO im. Tadeusza Kościuszki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i klas gimnazjalnych a do tańca zapraszała „Ziemia Myślenicka”.

W czasie spektaklu można było zobaczyć też różne występy artystyczne m.in. „Ziemi Myślenickiej” czy Grupa muzyczna Młodzi Śpiewni, Solistki Anety Domareckiej, grupy muzycznej z ILO. Czytaj dalej „ Bal u Podkomorzych”