Zakończenie roku dla klas 3. po gimnazjum

Spotkanie z Dyrektorem dla uczniów otrzymujących świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem odbędzie się w auli szkolnej o godzinie 12:30.

O godzinie 13:15 spotkanie z wychowawcami w salach:

  • 3AG – 64
  • 3BG – 1i
  • 3CG – 2i
  • 3DG – 3i
  • 3EG – 4i
  • 3FG – 6i
  • 3GG – 7i

Zajęcia dla klas maturalnych są w tym dniu odwołane.

Uczniowie klas po szkole podstawowej kończą zajęcia po lekcji 5. Uczniowie klas 3. po szkole podstawowej po lekcji 5. wraz z wychowawcami przygotowują sale do egzaminu maturalnego.

English Language Competition

GRAMMAR IN CONTEXT

Stawiając czoła wymaganiom Nowej Matury 2023+ nauczyciele języka angielskiego, mgr Barbara Machnik, mgr Lucyna Xięska oraz mgr Leszek Sumiński zorganizowali konkurs dla wszystkich Uczniów naszej Szkoły. Głównym celem dydaktycznym niniejszego projektu było promowanie wiedzy dotyczącej aspektu językowego, jakim jest gramatyka i jej funkcjonalna forma. Nie ulega wątpliwości bowiem, że Nowa Matura 2023+ stanie się wyzwaniem dla Ucznia szczególnie w tej kategorii. Konkurs miał być również odpowiedzią na obserwowany przez wiele lat trend nauczania języka obcego zgodnie z metodą komunikatywną, który odsunął rolę strukturalności i poprawności języka (accuracy) w całym procesie komunikacyjnym na dalszy plan, traktując ten aspekt języka jako odrębny, a wręcz nieznaczący. Celem dodatkowym niniejszego konkursu było zatem uświadomienie uczniom, że rozwój umiejętności językowych nie polega jedynie na podstawowym zestawianiu leksymów, ale na dążeniu do doskonałych złożonych konstrukcji wyrazowych bądź zdaniowych, w których zawarta jest zarówno intencja rozmówcy, jak również zapewniona poprawność i komunikacja w szerokim rozumieniu tego słowa.

Konkurs był przedsięwzięciem dwuetapowym i wymagał znajomości materiału gramatycznego na poziomie C1. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 uczniów, z których najlepsi okazali się: Bartosz Koprowski – 3eg, Martyna Marszalik – 3fg oraz Natalia Hajderek – 3g. Nagrody dla uczestników ufundowało Wydawnictwo Pearson. Zwycięzcom gratulujemy!

Barbara Machnik

Nauczycielka języka angielskiego

Targi edukacyjne

XVIII Targi Edukacyjne odbyły się zgodnie z tradycją w hali sportowej Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego. Podczas tegorocznej edycji ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Stoisko naszego liceum cieszyło się dużym zainteresowaniem, odwiedzający nas uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia, zagrać w kręgle i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Mamy nadzieję, że wiele z tych osób zawita do „Kościuszki” już we wrześniu!

POWIATOWY  KONKURS  JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W roku szkolnym 2021/2022 odbyła się  kolejna XV edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez ZSTE w Myślenicach. Etap szkolny 4 marca, na platformie Testportal, umożliwił 4 naszych uczniów Ryszardowi Sikorskiemu z 3Eg, Jakubowi Czerneckiemu z 3Eg, Bartoszowi Koprowskiemu z 3Eg i Karolinie Wysockiej z 3Gg  wzięcie udziału w etapie powiatowym. Etap powiatowy odbył się 1 kwietnia w ZSTE, a 8 kwietnia, w dniu ogłoszenia wyników, Ryszard Sikorski z 3Eg odebrał dyplom i nagrody rzeczowe z rąk pana Starosty Myślenickiego  za zajęcie PIERWSZEGO  miejsca. Jakub Czernecki z 3Eg został nagrodzony dyplomem i nagrodami rzeczowymi za zajęcie DRUGIEGO miejsca. Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Edyta Profic

Opiekun konkursu