Podsumowanie turniejów i zawodów strzeleckich w roku szkolnym 2021/22

Przez cały rok szkolny nawet pomimo szalejącej pandemii COVID -19 miały miejsce treningi oraz turnieje i zawody strzeleckie na strzelnicy sportowej na Zarabiu.

Młodzież chętnie uczestniczyła w tego typu zajęciach szczególnie z klas pierwszych   i drugich.  Ostatecznym celem zajęć  był udział w turniejach i sprawdzenie się w rywalizacji międzyszkolnej  zespołowo i indywidualnie.

Zawodnicy naszego liceum popisywali się „sokolim okiem” i w każdym z turniejów zajmowali miejsca na podium zarówno w rywalizacji zespołowej i indywidualnej.

Czytaj dalej „Podsumowanie turniejów i zawodów strzeleckich w roku szkolnym 2021/22”

Matematyczne Łamigłówki

Drugiego grudnia 2021r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Tarnowskiego Turnieju Matematycznego. Konkurs składał się z 5 zadań, do rozwiązania których przystąpiło trzech uczniów z naszej szkoły. Najwyższy wynik uzyskał Radosław Kulpa z klasy 2A. Zapewniło mu to udział w finale tego turnieju. Finał odbył się 8 lutego 2022r. i Radek uzyskał tytuł finalisty Tarnowskiego Turnieju Matematycznego.

Radosław Kulpa wziął w Ogólnopolskim Konkursie INTERNETOWA LIGA ŁAMIGŁÓWKOWA w kategorii:  szkoła ponadpodstawowa organizowanym prze Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM. Przez kolejnych 25 sobót, na przełomie 2021/2022 Radek rozwiązywał na platformie Moodle zadania- łamigłówki. Umożliwiło mu to uzyskanie progu punktowego kwalifikującego go do etapu finałowego. Etap ten odbył się 13 czerwca w Białymstoku. Radek został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Internetowa Liga Łamigłówkowa.

Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

„Poczuj radość Ewangelii! ” to wezwanie, które przyświeca organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Największą nagrodą jest jednak spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili zeń życiowy drogowskaz.

Urszuli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Szymon Jania laureatem Konkursu „Polska – Węgry – historia przyjaźni”.

Celem Konkursu „Polska-Węgry – historia przyjaźni” było rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich, promowanie postaci zasłużonych dla Polski i Węgier oraz zachęcenie młodych ludzi do samodzielnego zdobywania i poszukiwania informacji. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

W przedsięwzięciu mogli uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych. Konkurs miał charakter dwuetapowy: szkolny, w którym wzięło udział 2 233 uczniów z całej Polski oraz wojewódzki- 406 uczestników. Laureatami zostało 52 uczniów. Gala finałowa odbyła się w Warszawie w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie Oddziału Przygotowawczego z Ukrainy w Starostwie

W dniu 13.06.2022r. odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego spotkanie naszego oddziału przygotowawczego z Ukrainy z Wice-Starostą Rafałem Kudasem. Było to bardzo miłe spotkanie! 🇺🇦
Wicestarosta przedstawił krótką prezentację o powiecie myślenickim oraz o wartych odwiedzenia miejscach na mapie naszego powiatu. Był słodki poczęstunek, uczniowie rozmawiali z Starostą interesując rozwojem miasta i regionu.
Przewodnicząca oddziału ukraińskiego Marija Pampushchenko podziękowała w imieniu wszystkich uczniów z Ukrainy i ich rodziców za pomoc jaką udzielił powiat uchodźcom.
Każdy z uczniów otrzymał promocyjny upominek starostwa.

Wychowawca oddziału
mgr Ryszard Paliński

Speed-ball

Ostatnio na lekcji wychowania fizycznego odbył się pokaz Speed-Ball, pod przewodnictwem Marceliny Ryś, aktualnej Mistrzyni Polski, która w październiku z Mistrzostw Świata przywiozła brązowy medal oraz Dawida Orawina, aktualnego mistrza kategorii juniorskiej.
Speed-Ball powstał w latach 80. XX wieku w Egipcie, jako przyrząd treningowy dla tenisistów, jednak przerodził się w odrębny sport, który do Polski przywędrował w 2013 roku z inicjatywy aktualnego prezesa federacji Speed-Ball Polska, Przemysława Wolana.
W Speed-Ballu rozróżniamy 4 konkurencje :
– super solo (gra na czas)
– gra singlowa (z przeciwnikiem)
– gra deblowa (w parach – męski, damski, mieszany)
– solo relay (sztafeta).
W Speed-Ball nie grają tylko Egipcjanie, ale również między innymi obywatele Tunezji, Francji, Indii, Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Iraku.
Z ostatnich Mistrzostw Świata Polacy przywieźli 10 brązowych medali.
Aktualnie w Polsce znajdują się 4 główne ośrodki Speed-Ball :
– Speed-Ball Sportownia (klub, gdzie na zajęcia uczęszczają przedstawiciele powiatu myślenickiego)
– Speed-Ball Kraków
– Speed-Ball Lublin
– Speed-Ball Rudniki.
W tym roku w lipcu odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata, w Myślenicach na hali na Zarabiu, na które serdecznie zapraszamy kibicować zawodnikom z naszej gminy. We wrześniu odbędą się Mistrzostwa Polski, które będą kwalifikowały do Mistrzostw Świata, a te z kolei odbędą się w październiku, a przewidywanym miejscem będzie Dubaj. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym nowym sportem.