Speed-ball

Ostatnio na lekcji wychowania fizycznego odbył się pokaz Speed-Ball, pod przewodnictwem Marceliny Ryś, aktualnej Mistrzyni Polski, która w październiku z Mistrzostw Świata przywiozła brązowy medal oraz Dawida Orawina, aktualnego mistrza kategorii juniorskiej.
Speed-Ball powstał w latach 80. XX wieku w Egipcie, jako przyrząd treningowy dla tenisistów, jednak przerodził się w odrębny sport, który do Polski przywędrował w 2013 roku z inicjatywy aktualnego prezesa federacji Speed-Ball Polska, Przemysława Wolana.
W Speed-Ballu rozróżniamy 4 konkurencje :
– super solo (gra na czas)
– gra singlowa (z przeciwnikiem)
– gra deblowa (w parach – męski, damski, mieszany)
– solo relay (sztafeta).
W Speed-Ball nie grają tylko Egipcjanie, ale również między innymi obywatele Tunezji, Francji, Indii, Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Iraku.
Z ostatnich Mistrzostw Świata Polacy przywieźli 10 brązowych medali.
Aktualnie w Polsce znajdują się 4 główne ośrodki Speed-Ball :
– Speed-Ball Sportownia (klub, gdzie na zajęcia uczęszczają przedstawiciele powiatu myślenickiego)
– Speed-Ball Kraków
– Speed-Ball Lublin
– Speed-Ball Rudniki.
W tym roku w lipcu odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata, w Myślenicach na hali na Zarabiu, na które serdecznie zapraszamy kibicować zawodnikom z naszej gminy. We wrześniu odbędą się Mistrzostwa Polski, które będą kwalifikowały do Mistrzostw Świata, a te z kolei odbędą się w październiku, a przewidywanym miejscem będzie Dubaj. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym nowym sportem.