Protokół Szkolnej Komisji Wyborczej dotyczący wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w ZSO w Myślenicach

Szkolna Komisja Wyborcza do przeprowadzenia wyborów na  Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w ZSO w Myślenicach na rok szkolny 2022/2023 w składzie:

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej  –   Piotr Klęp IVG  

 Członkowie Szkolnej Komisji Wyborczej:

 1. Michał Czepiel  kl. IV G
 2. Urszula Jędrzejowska kl.  IV G
 3. Nadia Leńczowska kl. IV G
 4.  Agnieszka Płachta kl. IV G
 5.  Maciej Gościniak  kl. IV E
 6. Jakub Suder kl. IV D  
 7. Anna Wierzba  kl. IV G  – wskazana przez opiekuna SU

  Stwierdza że,  

– uprawnionych do głosowania było 1018 uczniów ( co stanowi 100%)

– głosów ważnych oddano 779 ( co stanowi 76,5% )

– głosów nieważnych oddano 60 ( co stanowi 5,9%.)

 Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

1) Klemens Kopera z klasy III D   258  głosów  co stanowi 33,1 %

 2) Jan Piwowarczyk z klasy III A  247 głosów co stanowi  31,7%,

3) Paweł Miętus z klasy III G  274 głosy co stanowi 35,2%

Zgodnie z regulaminem wyborów Komisja stwierdza że, Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023  wybrany został Paweł Miętus z klasy III G.

Na tym protokół zakończono

Szkolna Komisja Wyborcza
Myślenice, 31.10.2022

Licealiada w piłce nożnej dziewcząt  

Dnia 21  października 2022 r. dziewczęta z naszej szkoły zajęły  I miejsce w Powiatowej Licealiadzie  w piłce nożnej.

 Do zawodów zgłosiły się  3 drużyny: 
1.  Zespół Szkół Ogólnokształcących Myślenice, 
2.Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych Myślenice, 
3. Zespół Szkół im. A. Średniawskiego Myślenice. 
Zawody rozegrane zostały na orliku przy  ZS im. A. Średniawskiego w Myślenicach systemem każdy z każdym. 
 
Skład naszego zespołu: 
1.Klaudia Cyganek kl. 4B – kapitan zespołu 
2.Ewelina Spyrka kl. 4E 
3.Milena Krzywda kl.4E 
4.Ania Wierzba kl. 4G 
5.Emilia Florek kl. IJ 
6.Karolina Sum kl. IB 
7.Zuzanna Zabłocka kl. IF 


   Opiekun: mgr Maria Rusek

Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Cześć! Nazywam się Jan Piwowarczyk i w tym roku jestem jednym z
kandydatów na przewodniczącego naszej szkoły. Jestem uczniem klasy 3A o profilu matematyczno – fizycznym. Jestem osobą otwartą, kreatywną, pełną charyzmy i chęci do działania. Moją pasją jest sport, podróże i muzyka. Chcę sprawić, aby nasza szkoła była jeszcze lepsza niż dotychczas, a żeby to uczynić potrzebny jest mi Twój głos!
Program:
⦁ Dni tematyczne (w miarę możliwości z nagrodami)
⦁ Merch szkolny
⦁ Dni wolne od pytania
⦁ Zadbanie o sprawy uczniowskie
⦁ Realizowanie dotychczasowych zadań Samorządu Uczniowskiego
⦁ Urozmaicenie sklepiku szkolnego
⦁ Aktywna współpraca i pomoc dla uczniów, aby każdy czuł się komfortowo
⦁ Turnieje sportowe

Cześć! Nazywam się Klemens Kopera. Chodzę do III D i w tym roku kandyduje na przewodniczącego samorządu uczniowskiego.

Pragnę stworzyć w naszej szkole bezpieczną przestrzeń, w której każdy może być sobą i czerpać z życia pełnymi garściami.

Ale nie dam rady zrobić tego samemu. Potrzebuje Was.

Razem możemy więcej!!!

Mnie już znacie. Poznajcie więc moje plany, postulaty.

Siema! Nazywam się Paweł Miętus i chodzę do 3G na profil polski-geografia-angielski. Na co dzień interesuje się motoryzacją i sportem, trenuje k1. Przyjaciele uważają mnie za osobę otwartą, pomocną, troskliwą i odpowiedzialną, dlatego uważam, że spełniłbym się w roli
przewodniczącego szkoły i służyłbym pomocą w waszych problemach na co dzień.
Program:
• Powrót automatów do szkoły (kawa, słodycze)
• Ajent w sklepiku szkolnym i zwiększenie jego oferty
• Obowiązkowe wyjścia na spektakle do MOKiS’u (w ramach lekcji)
• Postaram się wprowadzić do statutu szkolnego zapis o nieprzygotowaniu i szczęśliwym numerku.
• Zbiórki pieniędzy poprzez organizowanie kiermaszy zarówno na cele charytatywne jak i na cele szkolne.
• Organizowanie różnego rodzaju dni tematycznych i konkursów np. Konkurs kolęd
• Ubrania z logiem szkoły
• Przede wszystkim chciałbym zapewnić komfort wszystkim uczniom

Sprawozdanie z pracy wolontariatu 2021/2022

i zaproszenie do współpracy w bieżącym roku szkolnym

Ubiegły rok szkolny obfitował w liczne akcje Szkolnego Wolontariatu skierowanie zarówno do potrzebujących osób z Polski i Ukrainy jak i do bezdomnych zwierząt.

    We wrześniu, jak co roku wzięliśmy udział w akcji BohaterON upamiętniając  Powstanie Warszawskie i przesyłając pozdrowienia żyjącym jeszcze powstańcom.

    Współpracowaliśmy z  OREW-em, a nasi wolontariusze przygotowali  liczne atrakcje dla osób niepełnosprawnych mi.in. prezentację  pt. „Wspomnienia z wakacji”. Uczeń z klasy 2D nagrał płytkę z autorskimi utworami „Jesienne melodie” . W okresie przedświątecznym wolontariuszki z klasy 3B przygotowały „Opowieść wigilijną” jako prezent mikołajkowy dla podopiecznych i nauczycieli ośrodka.

     Z myślą o potrzebujących i ekologii zarazem,  postanowiliśmy zrealizować akcję z fundacją „Ubrania do oddania”, w której niepotrzebnych „ciuszków”  udało nam się uzbierać aż 12 dużych kartonów po przynajmniej 10 kg,  łącznie było to ponad 130kg! Uzyskane z akcji środki przekazaliśmy fundacji „Daj Herbatę”.

     Kolejnym przedsięwzięciem była zbiórka dla zwierząt „Przynieś  fanta dla zwierzaka, on na pewno da buziaka”. Podczas akcji zbieraliśmy m.in. sadzonki roślinek, domowe przetwory, kubki, książki, ozdoby świąteczne, rękodzieło i rzeczy, które sami chcielibyśmy nabyć. Fanty te przekazaliśmy na świąteczną licytacje, która odbyła się na Facebooku „Myślenickie bezdomniaki  bazarkują” oraz na kiermaszu w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.  Pozostałe rzeczy, których nie udało się sprzedać podczas kiermaszu bożonarodzeniowego postanowiliśmy wystawić  przy bibliotece szkolnej. Uczniowie mogli sobie coś kupić i jednocześnie wesprzeć „bezdomniaki” . Łączna kwota zebrana podczas tej akcji – 789 zł- została przekazana na subkonto myślenickich bezdomniaków w fundacji Dog Rescue.

    Współpracowaliśmy również z myślenickim Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym (ZOL) przekazując z okazji Świąt Bożego Narodzenia drobne upominki  oraz pomagając w transporcie pomocy rzeczowej od innych darczyńców.

        Nasza szkoła wzięła także udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – charytatywnej „Tusz do paki”.  Akcja polegała na oddaniu zużytych tuszów zapakowanych w woreczkach foliowych. Celem tej kampanii było wyedukowanie dzieci, jak i dorosłych w sprawach ekologicznych.

      Wolontariat Szkolny zorganizował także wycieczkę dla klasy ukraińskiej na polanę Mikołaja w Myślenicach. Wycieczka pozwoliła na większą integrację, wszyscy bawili się świetnie, poprawiliśmy kondycję bawiąc się z psami uczestników, a także grając w gry zespołowe. Na zakończenie dostaliśmy kiełbaski prosto z ogniska. Opiekunami tej wycieczki był p. Ryszard Paliński oraz p. Katarzyna Sosin

       Szkoła uczestniczyła w zbiórce dla dzieci ukraińskich przebywających w hotelu w Dobczycach. Zebrano : ok. 244 zeszytów (z czego 67 dostarczono ze szkoły podstawowej w Bysinie), kilkadziesiąt paczek kredek, flamastrów, długopisów i ołówków, kilka opakowań farb, strugaczki, nożyczki, ryzę papieru do ksero, plastelinę oraz słodycze. Dodatkowo dzieci otrzymały od nas całe pudło pluszaków.

       Pomoc uzyskały również zwierzaki z Ukrainy, zbieraliśmy karmę mokrą i suchą, koce, miski, smycze, obroże, transportery. Rzeczy przekazaliśmy stowarzyszeniu  „Przytul sierściucha” w Myślenicach.

      Zorganizowaliśmy kiermasz biżuterii dla „bezdomniaków” i Ukrainy- niepotrzebne  naszyjniki, kolczyki, bransoletki zyskały drugie życie u innego właściciela, a równocześnie pomogły potrzebującym.

         Nasi uczniowie z Ukrainy zyskali wsparcie  poprzez akcję „A resztę zostaw…”. W sklepiku szkolnym postawiliśmy słoik, do którego uczniowie mogli wrzucać resztę ze swoich zakupów. Z tych środków oraz ze zbiórki wśród nauczycieli i pracowników szkoły mogliśmy dofinansować  pomoc dla naszych gości. Akcja cieszyła się popularnością wśród uczniów i nauczycieli.

        Ukraina z naszej strony  otrzymała także  pomoc rzeczową. Zbieraliśmy artykuły higieniczne, takie jak: podpaski, żele pod prysznic, mydła, szampony, pampersy dla dzieci, bieliznę, grzebienie, szczotki, pasty do zębów, ubrania oraz baterie i powerbanki, które zostały przekazane do centrum powiatowego oraz naszym ukraińskim uczniom.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą działalność w ubiegłym roku i wszystkim, którzy wspierali nas swoją życzliwością.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do współpracy w bieżącym roku szkolnym. Wystarczy pobrać deklarację wolontariusza, wypełnić i oddać w bibliotece szkolnej. Zachęcamy również do podzielenia się swoimi pomysłami na akcje Szkolnego Wolontariatu.

Emilia Chartuniewicz

Karolina Włodarczyk

Katarzyna Sosin

Deklaracja wolontariusza:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

W dniu 11.10.2022 r. zebrał się Samorząd Uczniowski I LO w Myślenicach i powołał Szkolną Komisję Wyborczą do przeprowadzenia wyborów na Przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego  na rok szkolny 2022/2023. Komisja wybrała Przewodniczącego Szkolnej Komisji Wyborczej.

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej  –   Piotr Klęp IVG  

 Członkowie Szkolnej Komisji Wyborczej:

 1. Michał Czepiel  kl. IV G
 2. Urszula Jędrzejowska kl.  IV G
 3. Nadia Leńczowska kl. IV G
 4.  Agnieszka Płachta kl. IV G
 5.  Maciej Gościniak  kl. IV E
 6. Jakub Suder kl. IV D  
 7. Anna Wierzba  kl. IV G  – wskazana przez opiekuna SU

    Kalendarz wyborczy:

11.10. 2022r.  –  Powołanie Szkolnej Komisji Wyborczej i ogłoszenie wyborów przez Szkolną  Komisję Wyborczą i podanie jej do wiadomości uczniów ( strona szkoły, Instagram).

12 -19.10. 2022 r. Zgłoszenia kandydatów na Przewodniczącego SU do Komisji.

19.10.2022 r. Ogłoszenie listy kandydatów i dostarczenie  do Przewodniczącego Komisji Wyborczej  informacji o kandydacie i jego programie.

20.10.27.10. 2022 r. Kampania  wyborcza prowadzona  przez sztaby wyborcze  kandydatów.

27.10.2022 r.  Debata kandydatów z młodzieżą  ( aula/ sala gimnastyczna).

 28.10.2022 r. Wybory godz. 8-15.

31.10.2022 r. Ogłoszenie wyników wyborów.
Kandydaci  na przewodniczącego SU mają  dostarczyć do przewodniczącego  Komisji Wyborczej ( Piotr Klęp IV G ) w formie elektronicznej program , informacje o sobie ,zdjęcie . Materiały te będą wykorzystane do prezentacji o kandydatach i zamieszczone na stronie szkoły. Materiały reklamowe mogą być zawieszane tylko i wyłącznie na tablicach ogłoszeń !!!!!!

Opiekun SU mgr Ryszard Paliński

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej: Piotr Klęp