Sukces Marcina w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

W dniu 16 grudnia 2022 r. w siedzibie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na ulicy Franciszkańskiej odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach, w którym wzięło udział 30 licealistów z Małopolski, a wśród nich troje uczniów naszej szkoły: Magdalena Bolisęga, Natalia Olesek oraz Marcin Kafel. Oto, co o przebiegu tego etapu konkursu powiedział Marcin:

16 grudnia miałem okazję uczestniczyć w etapie okręgowym olimpiady wiedzy o mediach, który polegał na wypełnieniu testu składającego się z 40 pytań z zakresu historii mediów, technologii, prawa prasowego i gatunków dziennikarskich. Podczas oczekiwania na wyniki wszyscy uczestnicy brali udział w warsztatach tematycznych – odbywały się one w studiu radiowym i telewizyjnym i każdy mógł zobaczyć, na czym polega praca dziennikarza „od kuchni”.

Gdy ogłoszono wyniki i okazało się, że zająłem trzecie miejsce, równoznaczne z zakwalifikowaniem się do etapu centralnego, bardzo się ucieszyłem, ponieważ to był mój pierwszy taki sukces na olimpiadzie. Teraz z niecierpliwością czekam na ostatnią część konkursu.

Marcinowi gratulujemy sukcesu i życzymy perfekcyjnego przygotowania do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 12-13 marca 2023 r. w Warszawie.

Zbigniew Wiącek