Zasady uczestnictwa w konkursie na najmilszego ucznia 2016/2017

Zasady uczestnictwa w konkursie:

Każda klasa ma obowiązek zgłosić do Samorządu Szkolnego (najlepiej przewodniczącej samorządu Aleksandrze Jończyk)  przynajmniej jednego kandydata lub kandydatkę (można zgłosić z  jednej klasy kandydata i kandydatkę) do 17 marca 2017r.

Zgłoszona osoba sama lub jej sztab przygotowują:

   I etap  20.03.2017r. na lekcjach 2,3

– prezentację kandydatki/ta startującej/go do tytułu najmilszej uczennicy/najmilszego ucznia w formie filmu mającego długości od 5-10 minut (film powinien zawierać podstawowe informacje o kandydatki/ta, ukazać jedną sytuacje ze szkoły np. pomoc koleżeńską i jedną sytuacje poza szkołą np. zainteresowanie, dodatkowe zajęcia, itp.)

– test wiedzy o szkole na zasadzie teleturnieju „1 z 10”. Pytanie będą dotyczyć wiedzy  o szkole jak i bieżącej działalności.

– pokaz talentu lub jakiejś umiejętności.

   II etap  24.03.2017r. na lekcjach 2, 3

– przygotowanie formy rozrywki w formie skeczu. W tej konkurencji liczyć się będzie zaangażowanie sztabu kandydatki/ka.

– konkurs na największą znajomość liczby „PI”( kandydaci uczą się cyfr po przecinku na pamięć, kandydat/ka, który/a nauczy się największej ilości wygrywa konkurencje)

– kandydat/ka musi zaprezentować piosenkę w języku rosyjskim, niemieckim lub francuskim.    Konkurs jest dwu etapowy. Do drugiego etapu przechodzą trzy uczennice i trzej uczniowie.

Jury będzie się składać z trzech nauczycieli, przewodniczącego szkoły  i  po jednym przedstawicielu z każdej klasy pierwszej  i drugiej.

Jury wybiera jedną najmilszą uczennicę i jednego najmilszego ucznia.

Widownia przyzna jednej osobie Nagrodę Publiczności.

Nagrody będą wręczone 24.03.2017r przez ubiegłorocznych zwycięzców.

W konkursie przede wszystkim oceniana będzie kreatywność uczestnika i jego klasy. Jeżeli wychowawca danej klasy potwierdzi aktywne zaangażowanie się całej klasy w pomoc swojemu kandydatowi to klasa ta może zdobyć dodatkowy dzień wycieczki mimo to, że jego kandydat/ka nie wygra.