Konkurs na nazwę oddziału dla młodych MBP w Myślenicach

Już 15 kwietnia rozpoczynamy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych – jedynym zadaniem jest wymyślenie nazwy dla nowego oddziału Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, który przeznaczony będzie właśnie dla Was – pokolenia Z, young adults, czy po prostu ludzi młodych.

Regulamin konkursu: https://biblioteka.myslenice.pl/2024/04/11/konkurs-na-nazwe-oddzialu-dla-mlodych/

Ankieta konkursowa imienna: https://forms.gle/VTuUpzUcUYEKVArC6

Oprócz udziału w konkursie zachęcamy do wypełnienia drugiej ankiety dotyczącej ogólnej wizji tego miejsca. To wasza opinia pomoże nam w aranżacji wnętrza jak i zakupie księgozbioru. Stwórzmy przestrzeń dla wszystkich.

Ankieta poglądowa anonimowa: https://forms.gle/h2LXEiyJrGFw6Pr26

Gorąco zachęcamy do udziału!

Przytulisko w Harbutowicach

Jesteście niesamowici. Ostatni zbirka okala się sukcesem. Zebraliśmy dość sporo karm dla naszych tetrastych przyjaciół, a wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem i pomogli w wielu pracach w przytulisku. Pani, która na co dzień prowadzi schronisko, przekazuje wszystkim serdeczne podziękowania.

Dlatego też, przedłużamy akcje do 24 kwietnia, ale tym razem skupiamy się na kotach. Tym razem potrzeba saszetek whiskas w sosie (bez ryb) i wiecznie potrzebnych proszków do prania (najchętniej Bryza). Jak zawsze czekamy na wasze dary w czytelni multimedialnej (ewentualnie bibliotece).

XVIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Zespół przedmiotowy anglistów informuje, że uczeń naszej szkoły Adrian Paszkowski z klasy 2D uzyskał II miejsce w powiatowym konkursie języka angielskiego. Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 5 kwietnia w ZSTE w obecności Wicestarosty myślenickiego. Pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły zakwalifikowani do 2 etapu też zostali nagrodzeni dyplomami i książkami za udział. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do przystąpienia do konkursu w przyszłym roku szkolnym ! Gratulujemy Adrianowi II miejsca i życzymy dalszych sukcesów !              

Opiekun konkursu Edyta Profic

Dni Profilaktyki – konkurs plastyczny

W ramach DNI PROFILAKTYKI odbyło się pierwsze – z zaplanowanych przez zespół pedagogów – na kwiecień wydarzeń tj Konkurs Plastyczny, w którym wzięły udział klasy I, II oraz III przygotowując prace plastyczne w ramach następujących obszarów:  

Klasa I – Otwartość i tolerancja na inność

Klasa II – Postawy promujące zdrowie psychiczne człowieka

Klasa III – Zapobieganie uzależnieniom od: substancji psychoaktywnych, cyberprzestrzeni oraz używek.

Kolejne wydarzenia przed nami: 15 kwietnia – konkurs literacki i 22 kwietnia  – panel filmowy. 

Wszystkie wydarzenia zostały zaplanowane w ramach realizacji Szkolnego Programu  Wychowawczo-Profilaktycznego 

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Halina Kustosz-Miśko pedagog szkolny
Małgorzata Kubiczek-Różycka pedagog specjalny 

Spektakl „Lalka”

W dniu 5 kwietnia nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny. Tym razem młodzież klas drugich uczestniczyła w przedstawieniu pt. „Lalka” odegranym w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Jest to wspaniałe uzupełnienie tematów realizowanych w ramach języka polskiego i lekcja, która nie odbywa się w szkolnych ławkach.

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 25 marca w Myślenickim ośrodku Kultury i Sportu odbyły się przesłuchania do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły przystąpiło do niego pięcioro uczniów: Emilia Tabor z kl. 1h, Kinga Piekarz z k. 2b, Tomasz Ćwierz i Milena Strączek w kl. 2e oraz Klemens Kopera z kl. 4d. Rywalizowali oni w kategoriach: recytacja oraz wywiedzione ze słowa.

W grupie recytującej najlepszy okazał się Tomasz Ćwierz, zajmując pierwsze miejsce, a na trzecim stopniu podium stanęła Milena Strączek. Z kolei w zabawie ze słowem zwyciężył Klemens Kopera, a wyróżnienie otrzymała Emilia Tabor. Laueraci zakwalifikowali się tym samym do kolejnego etapu przesłuchań w Krakowie.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Schronisko w Harbutowicach w potrzebie

Potrzebne rzeczy:
– Dolina Noteci z kaczką 40 dag
– Saszetki Whiskas w sosie ( bez ryby ) ( dla dorosłych kotów )
– Dog Chow z jagnięciną ( sucha karma dla dorosłych psów)
– Koce (duże i grube) ( mogą być używane nawet jak są brzydkie )
– Proszek do prania ( najlepiej Bryza ale inny też będzie dobry )

Przynosimy wszystko do biblioteki (czytelni multimedialnej) do 3 kwietnia.

Bardzo proszę o nie przynoszenie karm których nie ma na rozpisce powyżej.

Poszukiwani są również Wolontariusze na stałe do schroniska dla zwierząt w Harbutowicach. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt:
Aleksandra Bała 1J
Piotr Kudrzycki 1D

Edukacja prawna

W dniu 15 marca 2024 r. na lekcji 3 i 4 w auli szkolnej odbył się wykład z prawa „Edukacja prawna” w ramach programu z wiedzy o społeczeństwie oraz historii i teraźniejszości. W wykładach uczestniczyli uczniowie z klas 2E, 2K i 3E. Było to ciekawe spotkanie z osobami które na co dzień pracują w kancelariach i mogli na przykładach opowiedzieć o swojej działalności oraz odpowiedzieć na intrygujące młodzież pytania.