Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”

W całej Polsce 9 września uroczyście czytano dzieło Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, to już 12 edycja tej czytelniczej i patriotycznej inicjatywy.

Do świętowania dzień wcześniej (8.09) dołączyła nasza szkoła. W bibliotece powstała pamiątkowa wystawa poświęcona powieści. Można było obejrzeć również ekranizację, posłuchać audiobooka, jak i przybić pamiątkową pieczęć na własne egzemplarze książki.

Wolontariusze poszukiwani

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach poszukuje wolontariuszy w wielu 16+, którzy są gotowi towarzyszyć osobom starszym. W tym celu dla wszystkich chętnych organizowane jest szkolenie 16 września od 8 do 17 w CAL Rynek 27 Myślenice. Obowiązują zgłoszenia a szczegółowe informacje na plakacie.

Jeżeli będą wśród uczniów osoby które chcą być wolontariuszami, ale nie są w stanie pojawić się na szkoleniu również proszeni są o kontakt.

Szkoły pełne talentów 2

Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2! Gorąco zachęcamy do zbierania Talenciaków i przekazywania naszej szkole.

Zasady są proste: za zakupy w sklepach Lidl, otrzymują Państwo Talenciaki, które możecie przekazać wybranej placówce oświatowej. Punkty w nich zawarte można wpisać samemu na stronie internetowej https://szkoly.lidl.pl/ lub przynieść do szkole. Specjalna skrzyneczka do której można je wrzucać u nas znajduje się na korytarzu przed biblioteką i przed pokojem nauczycielskim.

Im więcej Talenciaków, tym więcej szans na atrakcyjne nagrody i materiały dydaktyczne dla szkoły.
Gorąco zachęcamy do udziału!

Propozycja współpracy

Hej! Z przyjemnością możemy ogłosić, że nasza Firma Meta Sp. Z o.o. – Arena Catering oraz LaStarda Catering będą głównym wykonawcą usług cateringowych podczas III Igrzysk Europejskich!

W związku z tym zapraszamy Wszystkich pracowników naszej firmy Meta Sp. Z o.o. – Arena Catering oraz pozostałych zainteresowanych do współpracy podczas tego wydarzenia już tego lata w Krakowie w okresie od 16.06-07.07.2023.

Poszukujemy osób dyspozycyjnych w tym terminie oraz w okresie tygodnia poprzedzającego wydarzenie do współpracy na stanowiskach:

Kelner/Kelnerka z doświadczeniem min 6 miesięcy oraz znajomością języka angielskiego w stopniu komunikatywnym 26 zł netto
Osoby utrzymujące porządek na sali 24 zł netto
Magazynierów 26 zł netto
Pomoce magazynierów 24 zł netto
Pomoce kuchenne 26 zł netto
Kucharz 30 zł netto

Odzież pracowniczą tj. koszulka polo, zapaska kelnerska zapewnia pracodawca.

Po stronie pracownika czarne spodnie lub czarna spódnica i pełne, ciemne obuwie.

Prosimy o przekazanie informacji znajomym i podzielenie się ankietą z zainteresowanymi.    

ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O WYPEŁNIENIE PONIŻSZEJ ANKIETY!!!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2oQoGrVUDBxRaRSvXhpBmAvn0mrKZGBhwbVDBrbe-hEfMPg/viewform?usp=sf_link

Osoby, które zgłoszą swoją chęć zostaną zaproszone drogą mailową na spotkanie organizacyjne.

Pozdrawiam,
Rozalia Madej
kadry@arenacatering.pl

Arena Catering – Meta Sp. z o.o.
ul. Stanisława Lema 7
31-571 Kraków
NIP: 679 30 64 534

V miejsce Oli Nosek na Judo Baltic Cup Gdynia 2023

3-4 czerwca 2023 r. judocy myślenickiego SOKOŁA wystartowali w Gdyni w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic CUP-2023. W imprezie stojącej na bardzo wysokim poziomie sportowym startowało ponad 1500 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Danii, Szwecji, Ukrainy i Gruzji. Na matach Hali Sportowej Gdynia Polsat Arena podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wystartowali w składzie Aleksandra Nosek, Jakub Jasek, Ignacy Janosz, Karol Podolski, Adam Stopka, Milan Ostafin, Hubert Strzelec, Maciej Mitan. W Gdyni reprezentanci Sokoła po emocjonujących pojedynkach zdobyli jeden medal. Brązowy medal wywalczył Hubert Strzelec, który świetnie poradził sobie walcząc pierwszy raz w nowej kategorii wagowej -90 kg. Hubert w drodze do strefy medalowej wygrał wszystkie pojedynki, awansując do półfinału, gdzie po wyrównanej walce trwającej regulaminowe cztery minuty, przegrał z późniejszym złotym medalistą kategorii -90kg. W walce o brązowy medal Hubert zdecydowanie pokonał zawodnika z Koszalina, co dało mu miejsce na 3 stopniu podium. Brawo Hubert. Bardzo blisko medalu była Aleksandra Nosek, która po zaciętych walkach awansowała do walki o brązowy medal, gdzie przegrała zajmując 5 miejsce.

Komisja rekrutacyjna

Przyjmowanie wniosków do szkoły I wyboru
(15 maj – 19 czerwiec),
odbywa się od poniedziałku do piątku
w godzinach 8 – 16 w bibliotece szkolnej.
W dniu 9.06 (piątek) komisja nie przyjmuje wniosków.

Poetycki sukces Klemensa Kopery

„Piękno Małopolski – słowem opisane” to konkurs literacki zorganizowany przez Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu. Uczestnicy prozą i wierszem, językiem literackim i gwarą, wychwalają piękno Małopolski, jednego z najpiękniejszych i niepowtarzalnych regionów w Polsce. Cząstkę swojej twórczości do tegorocznej edycji dołożył Klemens Kopera uczeń klasy 3D zajmując 1 miejsce w kategorii poezja za wiersze: „Rozmowa Makowskiej natury z człowiekiem”, „Beskidzkie anioły” i „Sen o Krakowie”.

Klemensowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,|
a poniżej publikujemy nagrodzone utwory.

Książka za książkę w bibliotece szkolnej

W bibliotece szkolnej ruszyła kolejna wymiana książek. Każdy może wymienić coś ze swoich domowych zbiorów, na to co znajduje się na naszym „wystawowym” parapecie w wypożyczalni. Najważniejsza zasada: „weź tyle książek, ile przyniosłeś”. Książki powinny być wydane po 2005 roku, nie wymieniamy podręczników i lektur. Niech to będą pozycje, które sami chcielibyście przeczytać. Akcja trwa do 31 maja.

Zapraszamy do odświeżania swoich bibliotek i dania książkom drugiego życia.

Dyżury biblioteki szkolnej w czasie ferii

Informujemy, że w czasie ferii zimowych biblioteka będzie otwarta w dniach: 01.02. i 08.02.2023 r. Wszystkich czytelników zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00.

Ps. Pamiętajcie, że najlepszy relaks to ciepła herbata i książka.  A.S.