Drodzy czytelnicy! Po raz 17 rusza akcja „Podaruj bibliotece książkę na Gwiazdkę”. Jak co roku zwracamy się z prośbą, do całej społeczności szkolnej, o pomoc w poszerzaniu naszych zbiorów. Tym razem bardzo chętnie przyjmiemy książki wydane po 2000 roku, jak również filmy (DVD), audiobooki (CD), gry planszowe, puzzle i cieszące się Waszym dużym zainteresowaniem klocki. Jeżeli macie w domu wymienione rzeczy, których już nie potrzebujecie lub robicie świąteczne porządki, to pamiętajcie o naszej zbiórce. Dajcie niechcianym rzeczom drugie życie! W bibliotece czeka na Was pudełko, do którego możecie składać dary. Akcja trwa do 12.01.2024 roku. Liczymy na Was. Pozdrawiamy i z góry dziękujemy za wszystkie prezenty dla biblioteki!

Kolejne nowości książkowe

Do biblioteki trafiły już kolejne książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest wśród nich m.in. beletrystyka: powieści obyczajowe, fantastyka, kryminały, jak i reportaże, książki historyczne, komiksy, biografie.  

Zachęcamy do wypożyczeń.

SZYBOWCE, ELEKTROWNIA I MUZEUM BROWARNICTWA

W dniach 23-24.10.2023 odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy 3A. Wycieczkę do Międzybrodzia Żywieckiego rozpoczęliśmy od wyjazdu na górę Żar, na której znajduje się górny zbiornik wodny będący częścią Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka Żar. Następnie, pieszo udaliśmy się szlakiem przez szczyt Kiczera 827 m n.p.m do miejsca naszego zakwaterowania, gdzie późnym popołudniem wysłuchaliśmy wykładu na temat szybowców i szybownictwa, o których opowiadał nam Pan Sebastian Kawa – wielokrotny mistrz Europy i Świata w szybownictwie. Informacje o Panu Sebastianie można znaleźć tutaj -> http://www.sebastiankawa.pl/o-sebastianie/

Czytaj dalej „SZYBOWCE, ELEKTROWNIA I MUZEUM BROWARNICTWA”

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego

PRZEWODNICZĄCY: Igor Hodurek 3 E
Wiceprzewodniczący: Roch Czernecki 3 B
Skarbnik: Piotr Jaśkowiec 3A
Sekretarz Edyta Szymoniak 3 E

Pozostali członkowie Samorządu Uczniowskiego:
Aleksandra Chmiel 3 C
Wiktoria Klimczyk 3 F
Marcel Stąsiek 3 A

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego mgr Ryszard Paliński.

KOMUNIKAT SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ

WYBORU PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w ZSO MYŚLENICACH

Szkolna Komisja Wyborcza dla przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Samorządu
Uczniowskiego w ZSO Myślenicach w składzie:

  1. Paweł Miętus IV G – przewodnicząca Komisji
  2. Wiktoria Ostafin IV G – wice- przewodnicząca Komisji
  3. Patrycja Blak IV G – członek Komisji
  4. Aleksandra Kochan IVG – członek Komisji
  5. Jakub Kania IVG – członek Komisji
  6. Grzegorz Filipek IV A- członek Komisji
  7. Karol Kowalcze IV C- członek Komisji

stwierdza , że w dniu 27.10.2023 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSO w Myślenicach i uprawnionych do głosowania było 1101 uczniów co stanowi 100%.

Głosów ważnych oddano – 947 co stanowi 86%
Głosów nieważnych oddano 42 – co stanowi 4.43 %

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

  1. Natalia Firek kl. I B 73 głosy – co stanowi 7.71 %
  2. Igor Hodurek kl. III E 832 głosy – co stanowi 87.86 %

Zgodnie z regulaminem wyborów Komisja stwierdza, że:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024 wybrany został – Igor Hodurek kl. III E

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej
Paweł Miętus

Opiekun SU
mgr Ryszard Paliński

BohaterON

        Po raz kolejny Szkolny Wolontariat zgłosił naszą szkołędo projektu BohaterON. BohaterON – włącz historię ! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.  Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów i nauczycieli poprzez dokonanie wpisu z podziękowaniami dla Powstańców na https://wpis.dumnizpowstancow.pl . Dumni z Powstańców to nowe wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Każdy wpis na portalu to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

W ramach projektu BohaterON nauczyciele mogą skorzystać z materiałów edukacyjnych na https://bohateronwtwojejszkole.pl/materiały na lekcji historii lub godzinie wychowawczej.

Zachęcamy do udziału !

Wolontariat

Edyta Profic

Izabela Górka