ZBIÓRKA DLA UKRAINY- PODSUMOWANIE

Spakowaliśmy wszystkie dary dla Ukrainy, które zebraliśmy w czasie naszej zbiórki. Jutro opisane paczki mają ruszyć w dalszą drogę. Dziękuję serdecznie wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom za pracę przy zbiórce. Jednocześnie przypominam, że nadal trwa zbiórka dla ukraińskich zwierzaków oraz kiermasz biżuterii dla Ukrainy.

Pozdrawiam-Katarzyna Sosin

ZBIÓRKA DLA CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ Z UKRAINY

Od jutra, 2.03. rusza zbiórka karmy dla psów i kotów z Ukrainy.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy prośbę o zorganizowanie takiej zbiórki od myślenickiego stowarzyszenia Przytul Sierściucha. Pan dyrektor Jacek Slósarz wyraził zgodę. Miejsce zbiórki jak we wcześniejszym ogłoszeniu- parter budynku przy ulicy Jagiellońskiej 4 (tzw. mały internat).

Zachęcamy do udziału!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Katarzyna Sosin

Opiekunka Szkolnego Wolontariatu

NOWE AKCJE WOLONTARIATU – ZAPRASZAMY!

Zapraszamy do udziału w kiermaszu fantów dla Myślenickich Bezdomniaków, który trwa do świąt przy szkolnej bibliotece. Dochód zostanie przeznaczony dla potrzebujących psów i kotów z okolic Myślenic.

Zachęcamy również do włączenia się w akcję „Góra Grosza’’, którą rozpoczynamy 13 grudnia. Jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się w nie swoim domu. Grosiki (i nie tylko) możecie wrzucać do skarbonki znajdującej się  w bibliotece przy oknie. Akcja trwa do końca roku szkolnego.

          Każdy grosz się liczy!!!:))

Zachęcamy do udziału

Szkolny wolontariat

Wolontariusze I LO dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego

Po wakacyjnej przerwie nawiązaliśmy ponownie kontakt z OREW-em w Myślenicach. Chcąc nieco odmienić trudną pandemiczną rzeczywistość w oczach podopiecznych ośrodka dla niepełnosprawnych nasi wolontariusze przygotowali dla nich prezentację pt. „Wspomnienia z wakacji.” Wolontariusz z klasy 2D nagrał płytkę z autorskimi utworami „Jesienne melodie.”


W okresie przedświątecznym wolontariuszki z klasy 3B przygotowały „Opowieść Wigilijną” jako prezent mikołajowy dla podopiecznych i nauczycieli ośrodka, która została przekazana pani Dyrektor OREW-u w formie płytki CD.
Wkładamy dużo serca w nasze akcje i mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie i działalność zostanie nagrodzona uśmiechem dzieci!
#RazemNaŚwięta


Opiekun Szkolnego Wolontariatu,
Edyta Profic

Zbiórka żywności Caritas Betania

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce żywności organizowanej przez PZC ,,Betania” w Myślenicach w terminie 3-4 grudnia 2021r.
Chętnych wolontariuszy prosimy o uzupełnienie deklaracji zamieszczonej w linku poniżej lub dostępnej u organizatorów (Olek Trystuła Kl.2f). Deklaracje można oddać do 24 listopada bezpośrednio lub wysyłając na e-mail: olek.wolo24@gmail.com 

Jeśli masz jakieś pytania- pytaj śmiało!
Ty też możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja!

Link do deklaracji:

https://drive.google.com/file/d/1—Mro0N3i13Cc6mcg3khmhEw2n3mbMj/view?usp=drivesdk

JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM GWIAZDOREM?

Czy wiecie, że w niektórych regionach Polski prezenty na Boże Narodzenie przynosi Gwiazdor? Wspaniale jest być Gwiazdorem przynoszącym ludziom radość, choć niektórzy twierdzą, że taka osoba naprawdę nie istnieje. Ma to też podstawową wadę – dzieje się tylko raz do roku.

Dobra wiadomość jest taka, że można zostać prawdziwym gwiazdorem, który na dodatek działa przez cały rok! Wystarczy zostać wolontariuszem i poświęcić nieco swojego czasu i energii na pomoc innym. To naprawdę proste! W czasie pandemii nie jest to może najłatwiejsze, ale są osoby, które potrafią sprostać każdemu wyzwaniu. W naszej szkole taką osobą w mijającym roku szkolnym był Aleksander Trystuła z klasy 1F.

Olek już w szkole podstawowej był aktywnym wolontariuszem, pomagając m.in. w zbiórkach żywności, kwestując, czy spotykając się z osobami niepełnosprawnymi. Doprowadziło go to do finału gminnego konkursu Ośmiu Wspaniałych, który wygrał.

W trudnym, pandemicznym roku szkolnym 2020/2021 był podporą Szkolnego Wolontariatu. Sam inicjował akcje, pomagał, kiedy tylko była taka potrzeba, brał udział w akcji „Choinki Jedynki”, kwestował na WOŚP, poza szkołą współpracował z Caritas przy zbiórkach i wydawaniu żywności, spotykał się z osobami niepełnosprawnymi oraz brał udział w szkoleniach dotyczących pracy z nimi.

Dlatego też Olek zostaje wyróżniony w tym roku jako pierwszy tytułem Gwiazdora Wolontariatu, który od tej pory przyznawany będzie co rok. Serdecznie gratulujemy!

Opiekunka Szkolnego Wolontariatu Katarzyna Sosin

Tusz do paki

Od września br. nasza szkoła będzie brała udział w akcji pomocy dla zwierzaków- ,,Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”. W związku z tym zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i chęci pomocy! Do specjalnych kartonów będziemy zbierać puste tusze z drukarek. Zebrane w ten sposób odpady zostaną przekazane do recyklingu i zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schronisk. Ważne! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane (tusze małej wielkości). Dlatego, jeśli posiadacie takie tusze, bądź ktoś z Waszej rodziny lub znajomych, zachęcamy do wzięcia udziału w Naszej akcji. Będzie również możliwość udostępnienia plakatu akcji na stronie Facebook lub Instagram. Udanych wakacji!

ZAKRĘTKI DLA HANI

10.11.2020 Szkolny Wolontariat przekazał ok. 60 kg zebranych zakrętek na pomoc dla Hani. Zakrętki odebrał osobiście jej tata i prosił o przekazanie podziękowań wszystkim, którzy włączyli się do pomocy.

Hania Grzechacka  z Myślenic ma około roku i jest jedynym dzieckiem w Polsce, u którego zdiagnozowano rzadką mutację genu CACNA1S.  Wszystkich podobnych przypadków na świecie opisano dotychczas zaledwie 11.

Szansą dla dziewczynki jest lek, na którym pracę rozpoczęto we Francji, a badania mają potrwać około trzech lat. Przez cały ten okres Hania musi być poddawana specjalistycznej rehabilitacji, będzie  potrzebowała odpowiedniego sprzętu (m.in. gorsetu, otrez, pionizatora), opieki neurologopedy i  innych. W ciągu tych najbliższych trzech lat potrzebne będzie na to ponad 300 tys. zł. To kwota przekraczająca możliwości rodziców Hani, dlatego w jej zebraniu pomagają ludzie dobrej woli.

Jeśli są  osoby, które mają w domu uzbierane zakrętki i chcą je na ten cel przekazać, to jest możliwość wrzucenia ich w Galerii Myślenickiej do specjalnie  w tym celu ustawionego  pojemnika, znajdującego się obok schodów ruchomych naprzeciwko supermarketu Auchan.

Serdecznie zachęcamy do pomagania!

Katarzyna Sosin Opiekunka Szkolnego Wolontariatu