Zbiórka dla Emilii – podsumowanie

Uprzejmie informujemy, że podczas piątkowej zbiórki wolontariusze szkolnego Klubu Ośmiu zebrali na leczenie chorej Emilki 1136,97 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiarność!
Jednocześnie przypominamy, że nadal prowadzimy zbiórkę zakrętek, które można przynosić do małego internatu.

Zbiórka dla Emilii

W najbliższy piątek, 6.10. 2017 wolontariusze Szkolnego Klubu Ośmiu przeprowadzą zbiórkę pieniędzy dla Emilii, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Dziewczynka musi pilnie zostać poddana zabiegowi fibrotomii, który polega na wycinaniu przykurczy w kończynach.
Zabieg ma się odbyć 21 listopada, a do 10 listopada należy wpłacić kwotę 11800 zł na konto kliniki św Łazarza w Krakowie. Prosimy o wsparcie zbiórki w miarę możliwości.

Jeśli ktoś posiada zakrętki, również można je przekazać na rzecz Emilii. Do końca października odbieramy je w małym internacie (pokój nauczycielski lub sala 2m i 3m).

Z góry dziękujemy w imieniu Emilii i jej rodziny.

Sprawozdanie z pracy Klubu Ośmiu w roku szkolnym 2016/2017

W ubiegłym roku szkolnym miała miejsce reaktywacja Klubu Ośmiu, który prężnie działał w naszej szkole w latach ubiegłych. Z nowymi opiekunami i w nowym składzie zaplanowaliśmy akcje, które realizowaliśmy przez cały rok.

Pierwszą z nich, była KOMÓRKOMANIA. Wydarzenie odbyło się 8 grudnia 2016r. Podczas niego wolontariusze rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. W te kilka godzin udało nam się zarejestrować 50 osób!

Kolejnym przedsięwzięciem była zbiórka pieniędzy oraz środków czystości dla Przytuliska w Harbutowicach. Dzięki akcji naszych wolontariuszy udało się zebrać 410 zł! Czytaj dalej „Sprawozdanie z pracy Klubu Ośmiu w roku szkolnym 2016/2017”

FINAŁ AKCJI KOMÓRKOMANIA

dkms_108.12.2016 odbył się w naszej szkole finał akcji KOMÓRKOMANIA,  czyli dzień rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Akcji patronuje fundacja DKMS.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy Klubu Ośmiu udało się zarejestrować aż 50 potencjalnych dawców spośród uczniów jak i nauczycieli. Liczba ta jest dużym sukcesem, co podkreśliła koordynatorka akcji z ramienia fundacji, pani Agnieszka Wróblewska.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na rejestrację zapraszamy na stronę fundacji-nigdy nie jest za późno na słuszną decyzję!

https://www.dkms.pl/pl

Czytaj dalej „FINAŁ AKCJI KOMÓRKOMANIA”