WYBORY SAMORZĄDU!!!

Komunikat Samorządu Uczniowskiego !


W dniu 11.10.2021 r. zebrał się Samorząd Uczniowski I LO w Myślenicach i powołał Szkolną Komisję Wyborczą do przeprowadzenia wyborów na Przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego  na rok szkolny 2021/2022.

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej  –   Kacper Śmiłek    –   kl.  III E Członkowie Szkolnej Komisji Wyborczej: 1. Paweł Adamczyk     –   kl. III E 2. Maciej Gościniak  –  kl. III E 3. Szymon Jania  –  kl. III E 4. Radosław Cygan – kl. III E
Kalendarz wyborczy do SU : 11.X powołanie Komisji Wyborczej i ogłoszenie wyborów przez Szkolną  Komisję Wyborczą i podanie jej do wiadomości uczniów. 12 X-19 X zgłoszenia kandydatów do Komisji. 19 X ogłoszenie listy kandydatów i dostarczenie przew. Komisji informacji o kandydacie         i jego program 20 X – 27.10 X kampania wyborcza 27.X debata kandydatów ( aula) 28 X godz. 8-15 wybory 29 X ogłoszenie wyników
Kandydat na przewodniczącego ma dostarczyć do przewodniczącego  Komisji Wyborczej          ( Kacper Śmiłek III E ) w formie elektronicznej program , informacje o sobie ,zdjęcie . Materiały te będą wykorzystane do prezentacji o kandydatach i zamieszczone na stronie szkoły. Materiały reklamowe mogą być zawieszane tylko i wyłącznie na tablicach ogłoszeń !!!!!!


Opiekun SU: Ryszard Paliński

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej: Kacper Śmiłek

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Klasy 2. i 3. spotykają się z wychowawcami o godzinie 9:00 w salach (wykaz w szkole).

Klasy pierwsze – inauguracja w auli szkolnej wg harmonogramu :

1A i 1 Bgodz. 10:00
1C i 1D godz. 10:30
1E i 1Fgodz. 11:00
Po inauguracji spotkania z wychowawcami.

Świadectwa maturalne 2021

Świadectwa maturalne będą wydawane w poniedziałek 5 lipca 2021 roku w godzinach od 9:00 do 14:00. W następnych dniach świadectwo można odebrać w sekretariacie.

Aby odebrać świadectwo konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu tożsamości. W przypadku braku możliwości odbioru świadectwa można upoważnić inną osobę do odbioru świadectwa.

Dziewczęta z „Kościuszki” najlepsze w Małopolsce

Siatkówka plażowa to dyscyplina sportowa, która staje się nr 1 naszej szkoły. Dziewczęta po wygraniu Powiatowej Licealiady na Zarabiu (finał z ZSP MSG 2:0) awansowały na zawody wojewódzkie, które odbyły się tuż przed końcem roku szkolnego (23.06. 2021 r.) w Chrzanowie. Zespół w składzie: Małgorzata Leśniak (2dg), Weronika Grzybowska (2dg ) i Patrycja Basista (2ag) zdobył I miejsce. Zawody grano systemem „każdy z każdym”: rozgrywano jeden set do 21 pkt., tak więc dziewczyny rozegrały 5 setów i wszystkie wygrały. Pokonały drużyny z Tarnowa, Oświęcimia, Andrychowa, Rabki i Gromnika. Jest to jeden z największych sukcesów żeńskiej siatkówki naszego Liceum. Ogromne gratulacje dla dziewczyn!!!

Opiekunem naszego zespołu był mgr Ryszard Paliński.

Sukces uczennic klasy 2F!

Małopolski FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie, odbywa się wiosną i ma swoją długą tradycję. Przeglądy konkursowe obejmują następujące dziedziny: teatr, muzykę, taniec, plastykę, fotografię, film oraz literaturę. Oceny dokonuje jury złożone z profesjonalnych twórców i laureatów poprzednich edycji festiwalu. Celem festiwalu jest promowanie twórczości młodych ludzi  ze szkół  ponadpodstawowych  Małopolski.
W tegorocznym  41. Festiwalu film uczennic naszego liceum  „Lalka – alternatywne zakończenie” zdobył nominację. Film powstał w czasie nauki zdalnej jako jeden z projektów realizowanych na lekcjach języka polskiego. Zainspirowane powieścią B. Prusa dziewczyny stworzyły  trailer, wykazując się niesamowitą inwencją .   
22. czerwca w sali Teatru Scena „i” Martyna Rapacz, Magdalena Bolisęga, Natalia Olesek, Amelia Kutrzeba, Gabriela Burtan i Kinga Kozak  wzięły udział w Spotkaniu Finałowym, podczas którego ogłoszono werdykty . W Festiwalu obowiązuje „oskarowy” system przyznawania nagród, zatem do ostatniego momentu nie wiadomo, kto okaże się laureatem. Emocje były niesamowite!
Film uczennic klasy  2F zdobył III nagrodę w tegorocznej 41.edycji FAM „za podjęcia dialogu filmowego z lekturą szkolną, zaproponowanie własnej interpretacji w niełatwej formie horroru i thrillera oraz świadome użycie narzędzi filmowych.”
Cieszymy się ogromnie z sukcesu i składamy gratulacje!

opiekun Agnieszka Panuś

JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM GWIAZDOREM?

Czy wiecie, że w niektórych regionach Polski prezenty na Boże Narodzenie przynosi Gwiazdor? Wspaniale jest być Gwiazdorem przynoszącym ludziom radość, choć niektórzy twierdzą, że taka osoba naprawdę nie istnieje. Ma to też podstawową wadę – dzieje się tylko raz do roku.

Dobra wiadomość jest taka, że można zostać prawdziwym gwiazdorem, który na dodatek działa przez cały rok! Wystarczy zostać wolontariuszem i poświęcić nieco swojego czasu i energii na pomoc innym. To naprawdę proste! W czasie pandemii nie jest to może najłatwiejsze, ale są osoby, które potrafią sprostać każdemu wyzwaniu. W naszej szkole taką osobą w mijającym roku szkolnym był Aleksander Trystuła z klasy 1F.

Olek już w szkole podstawowej był aktywnym wolontariuszem, pomagając m.in. w zbiórkach żywności, kwestując, czy spotykając się z osobami niepełnosprawnymi. Doprowadziło go to do finału gminnego konkursu Ośmiu Wspaniałych, który wygrał.

W trudnym, pandemicznym roku szkolnym 2020/2021 był podporą Szkolnego Wolontariatu. Sam inicjował akcje, pomagał, kiedy tylko była taka potrzeba, brał udział w akcji „Choinki Jedynki”, kwestował na WOŚP, poza szkołą współpracował z Caritas przy zbiórkach i wydawaniu żywności, spotykał się z osobami niepełnosprawnymi oraz brał udział w szkoleniach dotyczących pracy z nimi.

Dlatego też Olek zostaje wyróżniony w tym roku jako pierwszy tytułem Gwiazdora Wolontariatu, który od tej pory przyznawany będzie co rok. Serdecznie gratulujemy!

Opiekunka Szkolnego Wolontariatu Katarzyna Sosin

Zajęcia z samoobrony

Korzystając z uprzejmości K.S. Spartan Myślenice w dniu 17.06.2021 uczniowie ZSO Myślenice brali udział w zajęciach samoobrony opartych na brazylijskim Jiu-Jitsu prowadzonych na Sali sportów walki na Zarabiu. Zajęcia prowadził wieloletni instruktor Jan Paniak razem z : Dawidem Gołębiem, Tomaszem Koziołek oraz Krystianem Piekarzem. Młodzież poznała podstawy samoobrony i poprawnego zachowania się w trakcie sytuacji stresowych, wywołanych niespodziewanym zagrożeniem. Zajęcia uświadomiły młodzieży ,że każdy powinien znać podstawy samoobrony aby umieć zareagować w sytuacji zagrożenia. Miejmy nadzieję ,że to dopiero początek zajęć, które pomogą młodzieży w poznawaniu sztuk walki, a przede wszystkim prawidłowym i zgodnym z ich ideą zastosowaniem (jedynie w sytuacji wymagającej samoobrony). Opiekę nad młodzieżą pełnili: mgr Agnieszka Łotocka i mgr Łukasz Kucharczyk.