Sprawozdanie z pracy Klubu Ośmiu w roku szkolnym 2016/2017

W ubiegłym roku szkolnym miała miejsce reaktywacja Klubu Ośmiu, który prężnie działał w naszej szkole w latach ubiegłych. Z nowymi opiekunami i w nowym składzie zaplanowaliśmy akcje, które realizowaliśmy przez cały rok.

Pierwszą z nich, była KOMÓRKOMANIA. Wydarzenie odbyło się 8 grudnia 2016r. Podczas niego wolontariusze rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. W te kilka godzin udało nam się zarejestrować 50 osób!

Kolejnym przedsięwzięciem była zbiórka pieniędzy oraz środków czystości dla Przytuliska w Harbutowicach. Dzięki akcji naszych wolontariuszy udało się zebrać 410 zł!

Następnym projektem, w który zaangażowali się nasi wolontariusze, była Wigilia w Hospicjum w Myślenicach. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia udaliśmy się tam, aby wraz z  pacjentami pośpiewać kolędy. To był magiczny czas.

W drugim półroczu nasz Wolontariat działał równie prężnie. Rozpoczęliśmy je od akcji pisania listów do ciężko chorych dzieci z fundacji Marzycielska Poczta. Wysłaliśmy siedem listów, dzięki którym (mamy nadzieję) na buziach dzieci jak i ich rodziców zagościł uśmiech.

Kolejnym projektem w jaki się zaangażowaliśmy była zbiórka żywności dla Polaków na Ukrainie. Udało nam się zebrać duże ilości żywności o przedłużonym terminie ważności, które następnie przekazaliśmy do rąk naszym rodakom ze Wschodu.

Ostatnim przedsięwzięciem, które udało nam się zorganizować w ubiegłym roku szkolnym, był teatrzyk dla podopiecznych Szkoły Specjalnej oraz Żłobka w Myślenicach. Udało nam się odegrać przedstawienie pt. „Śnieżka”, a widzowie oglądali nas z zaciekawieniem.

Dodatkowo, przez całe drugie półrocze zbieraliśmy zakrętki. Pieniądze z ich sprzedaży, przeznaczymy na cele charytatywne.

Nasi wolontariusze pomagali również dzieciom ze Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej, m.in. w odrabianiu zadań domowych.

Dla naszego wolontariatu był to niesamowity rok, udało nam się pomóc wielu ludziom i fundacjom. Jeżeli i ty chcesz szerzyć dobro i pomagać- zapraszamy do Klubu Ośmiu!

                                                                                                                                                      GOSPODARZE