IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.

Organizatorem konkursu jest Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism. Patronat honorowy nad konkursem obejmuje Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce pan Ivan Jestřáb, Marszałek Województwa Małopolskiego pan Witold Kozłowski oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej prof. Kazimierz Karolczak. Sponsorem nagród w konkursie jest biuro podróży ATAS. Ponadto laureaci konkursu otrzymają prawo podjęcia studiów na kierunkach prowadzonych w Instytucie Geografii UP z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat Republiki Czeskiej. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to czwarta edycja tego konkursu. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz informacje dotyczące jego organizacji. Konkurs odbędzie się 1 kwietnia 2020r w Audytorium Danka na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie o godz. 10:00. Zgłoszenia do nauczycieli geografii najpóźniej 23 stycznia 2020 r. O uczestnictwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona.

Koordynatorem działań w ramach konkursu są pracownicy Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr Renata Rettinger oraz dr Kamila Ziółkowska – Weiss.

Zaproszenie do udziału w międzynarodowym hackhatonie w Rimini we Włoszech

Tworzysz gry? Masz ukończone 18 lat? Możesz sprawić, że świat on-line stanie się milszym miejscem. Ten hackathon to okazja dla projektantów gier do wykorzystania swoich umiejętności, aby zmierzyć się z problemem mowy nienawiści on-line. Gry mogą być potężnym narzędziem edukacyjnym. Wierzymy, że mogą one nagłaśniać problemy społeczne, wspierać pozytywne zachowania, budować wzorcowe postaci i narracje, dzięki którym zmierzymy się z negatywnymi stereotypami, na których oparta jest mowa nienawiści. Dołącz do nas, wprowadzaj innowacje, twórz i bądź częścią tej przygody. Zapraszamy tylko najlepszych! Szczegóły, regulamin i zgłoszenia – najpóźniej do 24 stycznia 2020 r. – u prof. Dariusza Dyląga w pracowni nr 17.