Druga debata

25-go stycznia miała miejsce druga debata polityczna. Tym razem mury szkoły zaszczycił swoją obecnością nasz były uczeń, a obecnie Minister – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Rzecznika prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego Pan Miłosz Motyka. Nasz gość odpowiedział na szereg pytań przygotowanych przez uczniów, był rzeczowy i nie bał się trudnych tematów. Dlatego też bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udaną, merytoryczną debatę. Z kolei Przewodniczącemu Szkolnej Rady Uczniowskiej gratulujemy kolejnego sukcesu.

Warsztaty z policjantem

W poniedziałek 22.01 oraz we środę 24.01.2024 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły brali udział w warsztatach z pedagogiem i policjantem z KPP w Myślenicach Panem Sebastianem Krukiem na temat reagowania oraz skutków: uzależnień (alkohol, papierosy, narkotyki, substancje psychoaktywne, internet), hejtu oraz cyberprzemocy. Ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności karnej. Spotkanie zorganizowane zostało we współudziale Pani pedagog i jest częścią realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego.

Najlepsze liceum

Bardzo miło nam poinformować, że po raz kolejny nasze liceum znalazło się w gronie najlepszych Szkół w Polsce w rankingu Perspektyw 2024. Otrzymaliśmy srebrną tarczę zajmując kolejno 420 miejsce wśród szkół ogólnokształcących w Polsce i 45 miejsce w Małopolsce.

Ten sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy wszystkich nauczycieli oraz naszych wspaniałych uczniów. Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i trzymamy kciuki za tegorocznych maturzystów!

Spektakl „Kordian”

W dniu 22.01.2024 uczniowie klas drugich pod opieką nauczycieli naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Kordian” w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Spektakl powstały na podstawie utworu Juliusza Słowackiego w najbardziej czytelny sposób prezentuje poetykę dramatu romantycznego. Mamy nadzieję, że pomoże to naszym uczniom w omawianiu lektury, a może i przyda się podczas czekającego ich egzaminu maturalnego.

Różowa skrzyneczka – już jest w naszej szkole

Samorząd Uczniowski zrealizował kolejną obietnicę wyborczą i w naszej szkole znajduje się „różowa skrzyneczka”. Walczymy z wykluczeniem menstruacyjnym.

W różowej skrzyneczce znajdziesz darmowe podpaski i tampony. Dziewczyny, które znajdą się w trudnej sytuacji zachęcamy do korzystania, a z kolei wszystkich, którzy chcą pomóc do przynoszenia artykułów higienicznych. Skrzyneczka znajduje się w czytelni multimedialnej zaraz przy drzwiach wejściowych.

Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Pierwsza debata

15-go grudnia oficjalnie powróciliśmy do spotkań z politykami w naszej Szkole!. Pierwszym gościem był Poseł na Sejm RP z Ziemi Myślenickiej Pan Władysław Kurowski, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udaną, merytoryczną debatę. Tym samym informujemy, iż kolejne zaproszenia już zostały wysłane. Pragniemy również podziękować Dyrekcji, Pani Sylwii Faracik, Piotrowi, Antkowi oraz dziewczynom za cudne zdjęcia: Ewa, Emilia, Matylda i Róża.

Do zobaczenia na następnych debatach!!!