V miejsce Oli Nosek na Judo Baltic Cup Gdynia 2023

3-4 czerwca 2023 r. judocy myślenickiego SOKOŁA wystartowali w Gdyni w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic CUP-2023. W imprezie stojącej na bardzo wysokim poziomie sportowym startowało ponad 1500 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Danii, Szwecji, Ukrainy i Gruzji. Na matach Hali Sportowej Gdynia Polsat Arena podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wystartowali w składzie Aleksandra Nosek, Jakub Jasek, Ignacy Janosz, Karol Podolski, Adam Stopka, Milan Ostafin, Hubert Strzelec, Maciej Mitan. W Gdyni reprezentanci Sokoła po emocjonujących pojedynkach zdobyli jeden medal. Brązowy medal wywalczył Hubert Strzelec, który świetnie poradził sobie walcząc pierwszy raz w nowej kategorii wagowej -90 kg. Hubert w drodze do strefy medalowej wygrał wszystkie pojedynki, awansując do półfinału, gdzie po wyrównanej walce trwającej regulaminowe cztery minuty, przegrał z późniejszym złotym medalistą kategorii -90kg. W walce o brązowy medal Hubert zdecydowanie pokonał zawodnika z Koszalina, co dało mu miejsce na 3 stopniu podium. Brawo Hubert. Bardzo blisko medalu była Aleksandra Nosek, która po zaciętych walkach awansowała do walki o brązowy medal, gdzie przegrała zajmując 5 miejsce.