69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 25 marca w Myślenickim ośrodku Kultury i Sportu odbyły się przesłuchania do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły przystąpiło do niego pięcioro uczniów: Emilia Tabor z kl. 1h, Kinga Piekarz z k. 2b, Tomasz Ćwierz i Milena Strączek w kl. 2e oraz Klemens Kopera z kl. 4d. Rywalizowali oni w kategoriach: recytacja oraz wywiedzione ze słowa.

W grupie recytującej najlepszy okazał się Tomasz Ćwierz, zajmując pierwsze miejsce, a na trzecim stopniu podium stanęła Milena Strączek. Z kolei w zabawie ze słowem zwyciężył Klemens Kopera, a wyróżnienie otrzymała Emilia Tabor. Laueraci zakwalifikowali się tym samym do kolejnego etapu przesłuchań w Krakowie.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sebastian Szymczyk z IV C Laureatem Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W dniach 15 i 16 marca odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzyo Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Tegoroczna edycję uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Po zmaganiach w dwóch poprzednich etapach – rejonowym oraz okręgowym – Sebastian Szymczyk z klasy IVC reprezentował naszą szkołę i województwo małopolskie na ostatnim etapie ogólnopolskim,  gdzie uzyskał tytuł laureata, a tym samym zdobył indeks na uczelnię. Każda edycja ma program stały i zmienny. Przewodnim etapem VIII edycji była „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Trudność olimpiady polegała na opanowaniu wiedzy z szeroko pojętego bezpieczeństwa   w Polsce i na świecie. Poziom olimpiady był bardzo wysoki, a różnice punktowe między uczestnikami niewielkie. Podczas finału, oprócz napisania testu, uczeń poszerzył wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych wykładach przygotowanych przez przedstawicieli służb związanych   z bezpieczeństwem.  Udział w tej olimpiadzie wzbogacił ucznia o nowe doświadczenia. Gratulujemy Sebastianowi za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów już jako studentowi wyższej uczelni! Uczeń pracował pod kierunkiem nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa  i WOS-u   pani  Zuzanny Zawadzińskiej.

Schronisko w Harbutowicach w potrzebie

Potrzebne rzeczy:
– Dolina Noteci z kaczką 40 dag
– Saszetki Whiskas w sosie ( bez ryby ) ( dla dorosłych kotów )
– Dog Chow z jagnięciną ( sucha karma dla dorosłych psów)
– Koce (duże i grube) ( mogą być używane nawet jak są brzydkie )
– Proszek do prania ( najlepiej Bryza ale inny też będzie dobry )

Przynosimy wszystko do biblioteki (czytelni multimedialnej) do 3 kwietnia.

Bardzo proszę o nie przynoszenie karm których nie ma na rozpisce powyżej.

Poszukiwani są również Wolontariusze na stałe do schroniska dla zwierząt w Harbutowicach. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt:
Aleksandra Bała 1J
Piotr Kudrzycki 1D

Edukacja prawna

W dniu 15 marca 2024 r. na lekcji 3 i 4 w auli szkolnej odbył się wykład z prawa „Edukacja prawna” w ramach programu z wiedzy o społeczeństwie oraz historii i teraźniejszości. W wykładach uczestniczyli uczniowie z klas 2E, 2K i 3E. Było to ciekawe spotkanie z osobami które na co dzień pracują w kancelariach i mogli na przykładach opowiedzieć o swojej działalności oraz odpowiedzieć na intrygujące młodzież pytania.

Dzień Kobiet w ILO

Jak co roku, ten szczególny dzień w kalendarzu społeczność naszej szkoły obchodziła bardzo uroczyście. Grupa młodych aktorów, muzyków i cheerleaderek uświetniła go swoim talentem w tematycznym przedstawieniu, przygotowanym pod czujnym okiem opiekunów. Swoim dowcipnym występem przypomnieli zebranym o historii praw kobiet. Zaangażowanym w to uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Kobietom w dniu ich święta składamy
serdeczne życzenia, pogody ducha i samych radosnych chwil.

Teatr elżbietański

We wtorek 5.03.2024 r. klasy pierwsze wzięły udział w spektaklu „Teatr elżbietański”, odegranym w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. W około godzinnym przedstawieniu aktorzy chcieli przekazać uczniom czym różnią się znane im dotychczas dramaty antyczne od utworów Szekspira z którymi będą się stykać w następnej kolejności. Wszystko to na podstawie fragmentów dzieł angielskiego pisarza.

Lekcja obywatelska

W dniu 1 marca 2024 roku w naszej szkole mieliśmy niezwykły zaszczyt gościć Panią Poseł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Joannę Muchę, która spotkała się z młodzieżą, aby udzielić nam nie tylko ciekawej lekcji obywatelskiej, opowiedzieć o pracy w ministerstwie i nadchodzących zmianach w oświacie, lecz przede wszystkim odpowiedzieć na nasze pytania. Bardzo dziękujemy Pani Minister za przyjęcie zaproszenia i miłe spotkanie. NIe mógłbym zapomnieć skierować podziękowania także Panu Posłowi Pawłowi Śliz za wspólną debatę i zainteresowanie w sprawy naszej społeczności szkolnej już nie pierwszy raz. Było nam bardzo miło Państwa gościć!

W imieniu SU Igor Hodurek