Sebastian Szymczyk z IV C Laureatem Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W dniach 15 i 16 marca odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzyo Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Tegoroczna edycję uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Po zmaganiach w dwóch poprzednich etapach – rejonowym oraz okręgowym – Sebastian Szymczyk z klasy IVC reprezentował naszą szkołę i województwo małopolskie na ostatnim etapie ogólnopolskim,  gdzie uzyskał tytuł laureata, a tym samym zdobył indeks na uczelnię. Każda edycja ma program stały i zmienny. Przewodnim etapem VIII edycji była „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Trudność olimpiady polegała na opanowaniu wiedzy z szeroko pojętego bezpieczeństwa   w Polsce i na świecie. Poziom olimpiady był bardzo wysoki, a różnice punktowe między uczestnikami niewielkie. Podczas finału, oprócz napisania testu, uczeń poszerzył wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych wykładach przygotowanych przez przedstawicieli służb związanych   z bezpieczeństwem.  Udział w tej olimpiadzie wzbogacił ucznia o nowe doświadczenia. Gratulujemy Sebastianowi za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów już jako studentowi wyższej uczelni! Uczeń pracował pod kierunkiem nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa  i WOS-u   pani  Zuzanny Zawadzińskiej.