III Powiatowe Dyktando

Za oknem iście jesienno-zimowa aura, a w auli I Liceum Ogólnokształcącego gorąca atmosfera.
15 kwietnia to dzień, na który zaplanowano ortograficzne zmagania, czyli Powiatowe Dyktando.
W trzeciej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach, Zespołu Szkół im. Ks. J. Tischnera w Dobczycach oraz I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach.
Zadaniem uczestników było poprawne zapisanie dyktowanego tekstu o Honoracie i jej towarzyszach, którzy wracali z superimprezy, a pośród nocy niósł się echem rozentuzjazmowany i hałaśliwy ich chichot. Honorata w minispódniczce upstrzonej w esy-floresy, ryżobrody Hipolit, przypominający wicehrabiego i przebrany na łapu-capu Melchior to bohaterowie tegorocznego dyktanda. Imiona i charakterystyczne cechy tych trojga postaci zapewne na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Po sprawdzeniu konkursowych prac jury przyznało tytuł Mistrzyni Ortografii Izabeli Murzyn (z I LO im. T. Kościuszki). Wicemistrzynią została Klaudia Siatka (również reprezentantka naszej szkoły). Wyróżnienie zdobyła natomiast Katarzyna Kęsek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Warto zaznaczyć, że poziom czołówki był na tyle wyrównany, że o miejscach decydowały błędy interpunkcyjne, a nie ortograficzne. Nic dziwnego, skoro gościliśmy tych, którzy w swoich szkołach okazali się najlepsi. Nagrody dla laureatów III Powiatowego Dyktanda ufundowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach.
Gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy ponownie już za rok.

mgr Agnieszka Panuś