Stypendia uczniowskie

Ruszył program stypendialny – wsparcia uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości w ramach Poddziałania 10.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Uczniowie klas szkoły ponadpodstawowej, w tym uczniowie klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych, muszą wykazać się uzyskaną w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który przyznane będzie stypendium średnią ocen:

Czytaj dalej „Stypendia uczniowskie”

Protokół Szkolnej Komisji Wyborczej wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Szkolna Komisja Wyborcza dla przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w ZSO w Myślenicach na rok szkolny 2021/2022 pod przewodnictwem Kacpra Śmiłka z klasy 3e stwierdza, że w wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 719 uprawnionych. Głosów ważnych oddano – 712, a głosów nieważnych – 7. Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Czytaj dalej „Protokół Szkolnej Komisji Wyborczej wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego”

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności Cyberbezpieczeństwa

Celem konkursu jest kształtowanie umiejętności i rozszerzanie praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie. Chcemy obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzenia się z innymi, wyłonić największe polskie talenty oraz nagrodzić zwycięzców. 

Czytaj dalej „II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności Cyberbezpieczeństwa”

Zapraszamy na XXIX Olimpiadę Informatyczną

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.

W tym roku szkolnym Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy, pod patronatem honorowym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, uruchomiła Program Stypendialny Olimpiady Informatycznej. W ramach tego Programu laureaci krajowej Olimpiady oraz olimpiad międzynarodowych, otrzymają wysokie stypendia. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymają nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów i partnerów.

Czytaj dalej „Zapraszamy na XXIX Olimpiadę Informatyczną”

Konkurs Informatyczny Bóbr 2021

Tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr startuje już 8 listopada 2021 r. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs Bóbr to świetna okazja do rozwoju uczniów – szkół podstawowych i średnich – oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które mogą być następnie wykorzystane jako narzędzie szybszej i skuteczniejszej nauki, ale też przy edukowaniu przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i innych zawodów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie i technologię informacyjną i komunikacyjną. Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesną i realną szansą na rozwój młodych ludzi!

Czytaj dalej „Konkurs Informatyczny Bóbr 2021”

Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji – nowa odsłona Regionalnego Programu Stypendialnego

STYPENDIA
Ruszył program stypendialny im. św. Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie oraz studenci pierwszego roku mogą starać się o wsparcie stypendialne za szczególne osiągnięcia: w zakresie aktywności społecznej, artystyczne, sportowe, w naukach humanistycznych, w naukach ścisłych, w zakresie multidyscyplinarnych osiągnięć.
Na szczególną uwagę zasługują stypendia, które dotychczas nie były dostępne w programie wsparcia Województwa Małopolskiego. Są to:
• stypendium w zakresie aktywności społecznej dla uczniów i studentów, którzy wykazują się zaangażowaniem na rzecz społeczności do której należeli lub należą, wykraczającej poza zwyczajowo przewidziane obowiązki,
• stypendium w zakresie multidyscyplinarnych osiągnięć dla uczniów, którzy wykazują uzdolnienia w wielu dziedzinach i nie dają się przypisać do określonej grupy uczniów zdolnych (np. humanistów); co istotne, uczeń, który ubiega się o co najmniej dwa rodzaje stypendiów zostaje z mocy Regulaminu zakwalifikowany do tej kategorii,
• stypendium w zakresie nauk ścisłych dla uczniów – dotychczas niedostępne, a tylko po części realizowane przez Regionalny Program Stypendialny współfinansowany ze środków UE, gdzie brano pod uwagę także przedmioty przyrodnicze i języki obce.

Regulamin ostateczny z numerem znajduje się tutaj –> regulamin.pdf (www.malopolska.pl). Można też kliknąć na grafice poniżej.

Dokumenty aplikacyjne należy składać do 15 października 2021 r.
Więcej informacji u pedagoga szkolnego Dominiki Jania-Michalak

Nasza Uczennica, Aleksandra Nosek, piąta na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo, wywalczyła brąz na Mistrzostwach Małopolski w Wolbromiu

W dniach 25-26 czerwca 2021 r. w Łodzi odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży / Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo w turnieju wystartowało ponad 300 sportowców, walczących o najwyższe krajowe laury w tej kategorii wiekowej. W Mistrzostwach Polski reprezentantką T.G. SOKÓŁ Myślenice była Aleksandra Nosek, która po bardzo dobrych pojedynkach wywalczyła 5. miejsce.

Czytaj dalej „Nasza Uczennica, Aleksandra Nosek, piąta na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo, wywalczyła brąz na Mistrzostwach Małopolski w Wolbromiu”

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

Czytaj dalej „Europejski Tydzień Kodowania”

Zapraszamy do udziału w XLVIII Olimpiadzie Geograficznej

Zawody Olimpiady Geograficznej, które rozgrywane są w roku szkolnym 2021/2022, są kolejnym urzeczywistnieniem wspaniałej inicjatywy prof. Anny Dylikowej, mającej na celu rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią. Służą – poprzez bezpośrednią rywalizację rozpoczętą w 1974 roku – podnoszeniu poziomu wiedzy i umiejętności geograficznych w wymiarze teoretycznym i aplikacyjnym. Wskazane cele nabrały szczególnego znaczenia w obecnym czasie, który ze względu na długo już trwające ograniczenia pandemiczne nie sprzyja realnemu udziałowi uczniów w procesie dydaktycznym oraz w zawodach wiedzy.

Czytaj dalej „Zapraszamy do udziału w XLVIII Olimpiadzie Geograficznej”