Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego „Gigathon”

Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej – Wydziału MiNI.

Zapisy będą trwać od 24 marca do 25 maja 2025 r. Zarejestrować można się na naszej stronie: 👉 https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon

W konkursie uczniowie będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki, programowania i nowoczesnych technologii, a przede wszystkim powalczyć o wyjątkowe nagrody o łącznej wartości ponad 70 tysięcy złotych, do wygrania będą m.in. konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne i wiele innych. 

Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe:

  • 7-9 lat- programowanie w Minecraft Education
  • 10-12 lat- programowanie w Scratch
  • 13-15 lat- programowanie w Python, C# lub C++
  • 16-18 lat programowanie w Python, C# lub C++

Jak wygląda konkurs?

✅ Etap 1 – Test wiedzy online  (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej

✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym – forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie

Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania

Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów i nauczycieli, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.

Z poważaniem,
Izabela Poradowska
Dyrektor placówki