Sukces uczniów klasy IB w międzynarodowym konkursie Matematyka bez Granic!

111Uczniowie klasy 1B zajęli drugie miejsce w regionie południowo-małopolskim, a siódme miejsce w kraju w międzynarodowym konkursie „Matematyka bez Granic”.

Konkurs „Matematyka bez Granic” organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Konkurs odbywa się w tym samym terminie na całym świecie. Obecnie w konkursie uczestniczy ponad czterdzieści krajów.

W tym roku finał konkursu odbył się 11.03.2014 r. Klasa 1B zdecydowała się podjąć wyzwanie i stanąć do rywalizacji z kolegami z całej Polski.

Uczniowie zmagali się z trzynastoma zadaniami o różnym stopniu trudności. Większość z nich dotyczyła brył, jednak zdarzały się również zagadki matematyczne, a nawet zadania wymagające dobrej znajomości języka angielskiego. Każde zadanie sprawdzało umiejętność logicznego myślenia.

Dzięki zaangażowaniu całego zespołu klasowego 1B zajęła 2 miejsce w regionie południowo – małopolskim (obejmującym województwo małopolskie i południe Polski). W Polsce klasa uplasowała się na 7 miejscu, co jest wielkim sukcesem naszej szkoły w tym konkursie. W nagrodę 1B otrzymała dodatkowy dzień wycieczkowy. Uczniowie pojechali w maju na dwudniową wycieczkę do Sandomierza.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu www.mbg.uz.zgora.pl

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

Koordynator konkursu
Marzena Polewka