OTWARCIE NOWEGO BOISKA

DSC_0674Nareszcie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach może pochwalić się nowoczesnym, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym. To właśnie czwartek, dzień 11. września 2014 r. stał się kolejną ważną datą w kalendarium naszej szkoły. Wyczekiwanie i atmosfera nadchodzącego wydarzenia towarzyszyły wszystkim od początku roku szkolnego, choć koniec „epoki starego boiska” dało się zauważyć już w czerwcu. Prace budowlane trwały przez całe wakacje, a efekty mogliśmy zobaczyć 1. września 2014 r.
Oficjalnie boisko zostało oddane do użytku 10 dni później, kiedy to odbyło się uroczyste otwarcie połączone ze szkolnym Dniem Sportu z udziałem uczniów klas pierwszych i drugich. Uroczystość otwarcia nowego obiektu sportowego uświetnili swą obecnością licznie zaproszeni goście:

• p. Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty ,
  • p. Henryk Migacz – Przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego,
  • Starosta Powiatu Myślenickiego p. Józef Tomal,
  • Wicestarosta Powiatu Myślenickiego p. Tomasz Suś,
  • członkowie Zarządu Powiatu Myślenickiego: p. Józef Dudzik i p.Bolesław Pajka,
  • Komendant Powiatowej Straży Pożarnej p. Sławomir Kaganek,
  • Komendant Powiatowy Policji p. Artur Święch,
  • Dyrektor ZSOiZ w Lubniu Maria Szczepaniec,
  • Dyrektor ZST-E w Myślenicach p. Jerzy Kosiński,
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Sułkowicach p. Waldemar Wolski,
  • członek Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego p. Stanisław Klakla,
  • inspektor nadzoru budowlanego p. Marcin Łapa,
  • dyrektor nadzoru budowlanego p. Agnieszka Berek,
  • prezes firmy budowlanej p. Przemysław Gruda,
  • przedstawiciel firmy budowlanej p. Szymon Niepsuj,
  • członek Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego p. Halina Kustosz-Miśko,
  • skarbnik Powiatu Myślenickiego p. Maria Niżnik.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i pierwszym symbolicznym kopnięciu piłki przez Starostę i Wicestarostę Powiatu Myślenickiego nadszedł czas na inauguracyjny mecz pomiędzy reprezentacjami drugich i trzecich klas. Przyszłoroczni maturzyści pokonali swych młodszych kolegów. Obok swoje spotkanie rozgrywały też siatkarskie zespoły dziewcząt z klas II A i III C. Tak naprawdę nieważne były wyniki, ale sportowa rywalizacja i dobra zabawa. Po południu na nowym boisku rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną nauczycieli i samorządowców a zespołem ligi żeńskiej „RESPEKT” Myślenice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:4. Mimo kapryśnej pogody, panującej w tym dniu nad naszymi głowami, czuło się w powietrzu atmosferę wielkiego święta. Teraz „Kościuszko” może chwalić się nie tylko tradycją, ale także długo wyczekiwanym sportowym zapleczem.

Adrian Burtan