Fascynujący uczniowski spektakl na Dzień Nauczyciela

001Okolicznościowy spektakl odbył się w naszym Liceum oczywiście 14 października. Przygotowane przez uczniów – pod kierunkiem prof. Anny Iwony Dobrzyńskiej-Bicz – przedstawienie nosiło nazwę „Komiczne sylaby”. Uczniowscy aktorzy – niejako wbrew tytułowi – wypowiadali swoje kwestie z niezwykłą powagą. Powagą zresztą bardzo symptomatyczną dla czasów, w których przyszło nam żyć. W spektaklu wykorzystane zostały wiersze Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Ala Żolynasa i fragmenty prozy Magdaleny Tulli. Nieco bardziej humorystycznym akcentem była jazzowa muzyka, która sączyła się spokojnie zza kulis. Jedyne w swoim rodzaju połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej oraz europejsko-amerykańskiej, czyli bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej. Obejrzeliśmy grę prawdziwych profesjonalistów w aktorskim fachu z niekłamanym wzruszeniem. Miło było również zobaczyć naszych Drogich Emerytów w dobrym zdrowiu.

Brawo!