Kolejny sukces Szkolnego Teatru!

Spektakl „Zaczarowana dorożka” przygotowany pod kierunkiem Ryszarda Spyta przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach został uznany za najlepszy w Małopolsce podczas II Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych. W tym roku przegląd organizowany był pod hasłem: „Mój dom. Moje otoczenie. Moja ojczyzna”. Warto podkreślić, że to już kolejny sukces naszych kolegów i koleżanek. Rok temu spektakl pt. „Szalona Julka” również uzyskał I miejsce w Małopolsce.

„Zaczarowana dorożka” to wyjątkowo oryginalna adaptacja znanego utworu K.I. Gałczyńskiego, która łączy w harmonijną całość piękno poezji, muzykę, śpiew i taniec. Recytacjom stale towarzyszy grana na fortepianie, skomponowana specjalnie do spektaklu, muzyka. Pięknie brzmi też solo na flecie, a zespół wykonawców z zapałem śpiewa refren o zaczarowanej dorożce i zaczarowanym dorożkarzu. Tańcząca i rozdająca kwiaty kwiaciarka to nie tylko nawiązanie do krakowskiej tradycji, ale i sposób na ożywienie i dynamizowanie przedstawienia.

Wszystkie te elementy spektaklu służą nadrzędnej idei – ukazaniu magicznego uroku Krakowa. Temu celowi podporządkowane jest również oświetlenie, umiejętnie wydobywające tajemniczość krakowskiej nocy, a także pomysłowa i funkcjonalna scenografia. Na uwagę zasługują też młodzi wykonawcy, wśród których wyróżnia się Bartek Wilki w roli dorożkarza.

 Gratulujemy!

image2image1