Widowisko „3 Maja Café” oraz koncert „Majówka z Grypsem”

11187141_883632008370488_4692066578002685377_oUczniowie naszego liceum i Gimnazjum nr 1 w Myślenicach przygotowali z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja widowisko „3 Maja Café”, które mieliśmy okazję obejrzeć już 27 kwietnia w sali widowiskowej MOKiS. Odbyły się wtedy dwa spektakle: o godz. 10.00 dla licealistów, a o 12.00 dla gimnazjalistów.
Po uroczystej akademii uczniowie wysłuchali koncertu „Majówka z Grypsem” w wykonaniu zespołu Gryps złożonego z absolwentów Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, którzy zagrał swoje autorskie kompozycje.

3 maja o godz. 17.00 uczniowie obu szkół zaprezentowali w MOKiSie widowisko dla mieszkańców Myślenic, po czym odbył się koncert Grypsu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1a, 1e, 1g: Marek Mróz, Olaf Mikołajczyk, Szymon Jasek, Marcin Mazurek, Łukasz Bała, Patrycja Teper, Ewelina Pyrz, Joanna Bargiel, Natalia Przebinda.

Nad całością przedsięwzięcia, scenariuszem i reżyserią czuwali nauczyciele liceum: historyk Joanna Kazanecka i polonista Katarzyna Sztangret oraz nauczyciele gimnazjum: historyk Jarosław Pietrzak oraz polonista Magdalena Miętka.

Widowisko poświęcone rocznicy uchwalenia konstytucji składało się z ról aktorskich, tańca nowoczesnego, baletu i muzyki granej na żywo przez dwa zespoły: Gryps oraz Anafora, dzięki czemu mogliśmy wysłuchać utworów wykonywanych na instrumentach klasycznych (pianino, skrzypce, wiolonczela, gitara, ukulele) oraz na gitarach elektrycznych i perkusji.

Warto dodać, że to kolejna już akademia przygotowana we współpracy obu szkół w ramach obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. W latach ubiegłych uczniowie zaprezentowali „Panteon Polaków” oraz „Panteon Polaków 2”, biorąc tym samym udział w kolejnych edycjach Małopolskiego Programu „Młodzież Pamięta”.